Nu esti logat!

Login  |  Nu ai cont? Creeaza cont nou!
CAUTA pe site

NOUTATI auto TEST drive din TRAFIC CONSILIER auto SERVICII auto INTERACTIV
stiri

masini noi

concept cars

super cars
test drive

VIP drive

galerii foto

galerii video
subiectul zilei

pe magheru

petrecerea de pietoni

destinatii
consilier juridic

financiar

service / tehnologie

tuning
ghid adrese utile

anunturi second hand

incarcare freon auto

baterie auto
intrebarea zilei

top membri

forum de discutii

contact


Sondaj
Sunt femeile o catastrofa la volan?

DA, ar trebui sa sofeze mai mult prin bucatarie! (37.5% / 3 votes)  
Categoric NU! (sunt femeie) (62.5% / 5 votes)  
Nu am inca o parere (sofez doar duminica) (0% / 0 votes)  

AutorMesaj
gabryela63
Newbie

Mesaje: 1

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
19-03-2007 17:39
Re: Femeile la volan!

Sunt femeile o catastrofa la volan? Astept parerile voastre cu argumente pro si contra!


Nu, sunt femei care conduc mai bine ca barbatii, in primul rand ca 99% din femei sunt mult mai prudente la volan decat barnatii.
Dar eu am o alta intrebare. Am auzit ca trebuie sa mai platim o taxa: taxa radio auto (adica daca ai radio pe masina se plateste 30RON pe luna abonament. Este adevarat sau nu?

gabryela63
inceputul paginii
marina
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
30-03-2007 15:02
Re: Re: Re: Re: Femeile la volan!

Nu va suparati, dar poate unele femei semnalizeaza aiurea, dar o gramada de barbati nu semnalizeaza deloc! Ieri mergeam pe banda I caci faceam dreapta la prima intersectie vine unul cu un Megane si trece de pe banda II pe banda mea, in fata mea , dupa care opreste fix in mijlocul strazii pentru ca cineva a coborat din masina, fara semnalizare, fara avarii, fara nimic, aturata la maxim masina cand m-a depasit si frana brusca! In spatele meu, unul era sa intre mine din cauza franei bruste pe care a trebuit sa o pun si eu! Ajungte in dreptul meu, lasa geamul si imi spune ca femeile n-ar trebui sa conduca! ii arat meganul, ca vazuse si el ca trecuse pe banda I! raspunsul lui: trebuia sa gandesti ca opreste daca trece ppe banda I!
2 azi era sa intre o masina condusa de o femeie in mine! Primul gand: poate au barbatii dreptate cand zic ca femeile sunt dezastru la volan! Dar cand ma uit cu atentie un dobitoc iesea din parcare cu spatele fara sa se asigure!
Morala: poate unii barbati ar trebui sa se gandeasca si la ce trebuie sa faca alti soferi (atat femei cat si barbati) din cauza greselilor lor!
Din experienta familieie mele am ajuns la concluzia ca pur si simplu unii oameni nu sunt facuti sa conduca: mama mea si fratele ei sunt soferi groaznici si totusi, mama mea conduce mai bine decat fratele ei deoarece si-a luat permisul cu 10 ani mai devreme decat fratele ei!
Mai e o problema care determina evolutia mai slaba a femeilor la volan: ele conduc mult mai putin decat barbatii! Fiti sinceri: cati dintre voi conduc acelasi numar de kilometrii ca mammele, sotiile, prietenele, surorile etc voastre? Cati barbati accepta sa stea in dreapta in timp ce o femeie conduce?
Tatal meu ii reproseaza mamaei mele ca desi are permis de 15 ani, ea nu conduce asa bine precum o face el, dar niciodata, in afara de cazurile rare in care bea ceva in afara casei, nu ii permite mamei sa conduca! In consecinta, in 15 ani cel mai lung drum parcurs a fost de 120 km!
inceputul paginii
I_luv_carz
Junior member

Mesaje: 29

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
10-04-2007 19:32
Re: Re: Re: Re: Re: Femeile la volan!

Nu stiu altii cum sunt, dar eu, cand vine nevasta-mea acasa si imi spune ca a scuipat-o un frustrat din cauza ca mergea regulamentar si ala, cu nu stiu ce cazan de masina si cu trei benzi libere, vroia sa mearga chiar pe banda pe care era si ea, imi vine sa plec cu ea intr-o zi, ascuns pe bancheta din spate, si sa-mi dea ocazia un "viteaz" din asta sa ma racoresc. Sunt multi cu bun simt care se comporta civilizat, dar pe mine ma ingrijoreaza dementii astia care se crizeaza din te miri ce. Si credeti-ma, nevasta-mea, desi e incepatoare, merge foarte bine, e prudenta, nu se baga aiurea, se asigura, intr-un cuvant face tot ce ar trebui sa faca toti soferii. In cele 7 luni de cand conduce, am auzit de la a mea sotie atatea intamplari de genul asta, incat mi-e si frica s-o mai las sa conduca in Bucuresti. Iar chestii de genul: "Tu nu ar trebui sa fii acum la cratita?" spuse cu o voce groasa de la tutun si alcool si cu o privire rea, de posesor de harb de pe care curg tablele, care moare de oftica din cauza ca o femeie conduce o masina mai buna ca a lui, sunt la ordinea zilei. De taximetristi, nu mai vorbim...Nu sunt vreun mare feminist si nici femeie :P dar ma dezgusta la maxim nesimtirea (chiar si a femeilor, pentru ca am intalnit si femei nesimtite la volan, pe care le lasi sa treaca in fata ta si te injura ) si porcismul unora care ar merita sa stea undeva, izolati, si nu sa conduca pe drumurile publice.
inceputul paginii
dusko
Junior member

Mesaje: 46

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
11-04-2007 14:23
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Femeile la volan!

sunt pur si simplu prea multi oameni-porci in tara asta, si barbati si femei (sora-mea a patit o chestie absolut stupida cu o alta soferita).
Daca ar fi mai putini nesimtiti n-ar conta cine conduce, barbat sau femeie, n-ar conta micile greseli, inchipuite sau nu, ar conta doar faptul ca sa fi in trafic nu ar fi drama care e in momentele de fata.
Iar politia, cu tot cu noul cod rutier care pedepseste comportamente de genul asta, sta linistita in continuare si se uita la stele.
inceputul paginii
vassi
Newbie

Mesaje: 21

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
16-04-2007 13:15
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Femeile la volan!

sunt pur si simplu prea multi oameni-porci in tara asta, si barbati si femei (sora-mea a patit o chestie absolut stupida cu o alta soferita).
Daca ar fi mai putini nesimtiti n-ar conta cine conduce, barbat sau femeie, n-ar conta micile greseli, inchipuite sau nu, ar conta doar faptul ca sa fi in trafic nu ar fi drama care e in momentele de fata.
Iar politia, cu tot cu noul cod rutier care pedepseste comportamente de genul asta, sta linistita in continuare si se uita la stele.
ce a patit sotia ta? sa stim sa ne ferim
inceputul paginii
blackmorli04
Newbie

Mesaje: 3

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
26-04-2007 22:47
Re: Femeile la volan!

Sunt femeile o catastrofa la volan? Astept parerile voastre cu argumente pro si contra!


s eu nu am intilnit inca pina acum nici o femeie care nu este catastrofa la volan, scriu din germania, chiar si nevastamea( cetateana germana) nu conduce necatastrofal adica am un vw passat 2,5 tdi v6 automatic/steptronik 163 cai putere care ajunge cam in 8 sec. la 100 km si nevastamea conduce ca o baba de 88 de ani, daca ar intelege ce am scris eu aici cred ca mar lasa sa merg pe jos 34 de km la lucru, asta este parerea me despre femei la volan ca trbuie sa ste pe locul din dreapta !!!!! catastrofa spre dezastru scuze nu am putut sa ma exprim cam asa bine eu sint plecat di romania cam de 18 ani dar cred ca ma intelegi ce vreau sa spun. femeile sint bune numai de
inceputul paginii
blackmorli04
Newbie

Mesaje: 3

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
26-04-2007 22:47
Re: Femeile la volan!

Sunt femeile o catastrofa la volan? Astept parerile voastre cu argumente pro si contra!


s eu nu am intilnit inca pina acum nici o femeie care nu este catastrofa la volan, scriu din germania, chiar si nevastamea( cetateana germana) nu conduce necatastrofal adica am un vw passat 2,5 tdi v6 automatic/steptronik 163 cai putere care ajunge cam in 8 sec. la 100 km si nevastamea conduce ca o baba de 88 de ani, daca ar intelege ce am scris eu aici cred ca mar lasa sa merg pe jos 34 de km la lucru, asta este parerea me despre femei la volan ca trbuie sa ste pe locul din dreapta !!!!! catastrofa spre dezastru scuze nu am putut sa ma exprim cam asa bine eu sint plecat din romania cam de 18 ani dar cred ca ma intelegi ce vreau sa spun. femeile sint bune numai de
inceputul paginii
dusko
Junior member

Mesaje: 46

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
27-04-2007 11:33
Re: Re: Femeile la volan!



s eu nu am intilnit inca pina acum nici o femeie care nu este catastrofa la volan, scriu din germania, chiar si nevastamea( cetateana germana) nu conduce necatastrofal adica am un vw passat 2,5 tdi v6 automatic/steptronik 163 cai putere care ajunge cam in 8 sec. la 100 km si nevastamea conduce ca o baba de 88 de ani, daca ar intelege ce am scris eu aici cred ca mar lasa sa merg pe jos 34 de km la lucru, asta este parerea me despre femei la volan ca trbuie sa ste pe locul din dreapta !!!!! catastrofa spre dezastru scuze nu am putut sa ma exprim cam asa bine eu sint plecat din romania cam de 18 ani dar cred ca ma intelegi ce vreau sa spun. femeile sint bune numai de


e evident ca tu esti convins de ce spui, din moment ce te repeti in halul asta

pentru postul de dinainte, replica:
nu sotia, sora-mea a patit ceva citeste mai atent
ce a patit? la un semafor, masina din fata ei a frant brusc, asa ca a frant si ea la fel de brusc, dupa cum a fost nevoita sa franeze si masina din spatele ei... numai ca in spatele ei era la volan o ciudatenie stupida care s-a isterizat, a iesit din masina si-a inceput sa dea cu pumnii si picioarele in masina sora-mii si sa urle ca "cine ti-a dat tie carnet!!!" fiindca vezi doamne... a trebuit ea sa franeze asa brusc... de uitat mai in fata la faptul ca erau si alte masini in fata sora-mii nu s-a uitat, ea doar atat a stiut, atat a facut. adica a fost animal complet. si asta fiindca era sora-mea singura in masina... daca eram eu, de pilda, nici prin cap nu i-ar fi trecut la vita respectiva sa se manifeste in halul asta...
deci... exista si femei misogine, daca se poate spune asa...
inceputul paginii
LadyDriver
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
03-05-2007 15:04
Re: Re: Re: Femeile la volan!

pot sa va povestesc eu daca vreti din peripetiile la volan
sunt incepator si poate mai gresesc dar nu sunt genu' sa se bage de-aiurea sa treaca (merg pe principiul ca oricum ajung acasa, ce conteaza 5 minute ... important e sa ajungem intregi ). sau sa va povestesc de cate ori imi gasesc masina plina de flegme sau o scuipa nesimtitii pe strada.
sau cum sar 4 spalatori de parbrize la masina mea (dintre care unu' ditamai magarul de imi era si frica de el) si nici unul dintre soferii de la semafor nu a schitat vreun gest sa ma ajute. (trei sferturi erau taximetristi de la firme mici) ba chiar se amuzau de situatie.
sau de maretii soferi de camionete si dube utilitare care se apuca la semafor sa isi ambaleze motorul in fatza mea (nu mai zic ce motoare au..) ca sa "imi dea fum" si ranjesc ca boii. de soferii de camion (unii) care se amuza claxonand exact cand trec pe langa mine. samd....
e drept ca am avut parte si de reversul medaliei - de fiecare data cand am avut o problema si am intrebat sau am oprit masina au oprit altii ca sa ma ajute. inclusiv soferi de taxi.
daca vreti va fac un jurnal online aici cu peripetiile unei femei in trafic.... cred ca zilnic as avea ceva de povestit
inceputul paginii
Fasole
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
31-05-2007 16:23
Re: Re: Re: Re: Femeile la volan!

femeia NU trebuie sa puna mana pe volan. azi m-am convins ! o dobitoaca s-a bagat in depasire, in panta, fara sa se asigure temeinic si daca nu tragea tata tare de volan dreapta, si nu iesea mult in decor era teroare ce iesea. asa mi-a sters puternic partea stanga a masinii, mi-a zburat oglinda, ce mai... e varza partea stanga.
inceputul paginii
gabi
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
07-06-2007 19:09
Re: Re: Re: Re: Re: Femeile la volan!

femeia NU trebuie sa puna mana pe volan. azi m-am convins !


mda. mareata concluzie. daca te lovea un sofer ziceai ca barbatii nu trebuie sa se urce la volan? ma-ndoiesc...
inceputul paginii
Anca
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
08-06-2007 16:01
Re: Re: Re: Re: Re: Femeile la volan!

femeia NU trebuie sa puna mana pe volan. azi m-am convins ! o dobitoaca s-a bagat in depasire, in panta, fara sa se asigure temeinic si daca nu tragea tata tare de volan dreapta, si nu iesea mult in decor era teroare ce iesea. asa mi-a sters puternic partea stanga a masinii, mi-a zburat oglinda, ce mai... e varza partea stanga.


Hai sa fim seriosi, de nenumarate ori mi se intampla sa ma mir de cate unul care se evidentiaza in trafic, ce masina buna si ce sofer prost!
Cu mana pe inima iti spun ca in mai putin de jumatate din cazuri sunt femei, asa ca...ma lasi!
inceputul paginii
yris
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
09-06-2007 00:27
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Femeile la volan!

femeia la volan? Mai intrebati-si raspundeti inca o data va rog!daca o luam sub forma de intrebare e vorba doar de un test.Iar sub forma de raspuns,oare sa fie vorba de concurenta?
nu vreau sa accentuez concurenta automobilelor.(F>=
inceputul paginii
yris
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
09-06-2007 00:29
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Femeile la volan!

nu vreau sa accentuez concurenta automobilelor.(F>=
inceputul paginii
dusko
Junior member

Mesaje: 46

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
09-06-2007 21:46
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Femeile la volan!

nu vreau sa accentuez concurenta automobilelor.(F>=


wtf? da-ne si noua ce fumezi, sa fim si noi in filmul tau, poate ne-ntelegem...
inceputul paginii
Femeia
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
15-06-2007 12:36
Re: Re: Femeile la volan!


Uite eu am de lamurit o chestie, sa ma ajute un sofer - deci un bartbatMergeam ,,pe varfuri" pe linia de tramvai, restul carosabilului fiind lipsa = groapa.In dreptul oraselului copiilor mi-a aparut in fata pe trecerea de pietoni un grup de 4-5 persoane in traversare lejera,care a catadixit sa ma ia in seama numai la scrasnetul franei bruste, fara ca totusi sa se alerteze...Din spate, un domn s-a grabit sa vina in paralel cu mine, sa ma faca in fel si chip pentru ca sunt atat de proasta incat sa franez cand aveam verde iar aia erau pe rosu, si a plecat dand din maini a lehamite.Eu recunosc, sunt exagerat de sensibila la sange, dar un barbat ar fi facut chisalita tampitii aia numai pentru ca traversau neregulamentar? Si cam cat timp s-ar fi blocat circulatia daca-i lovea, mai putin decat frana mea?
inceputul paginii
dusko
Junior member

Mesaje: 46

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
15-06-2007 19:41
Re: Re: Re: Femeile la volan!


Uite eu am de lamurit o chestie, sa ma ajute un sofer - deci un bartbatMergeam ,,pe varfuri" pe linia de tramvai, restul carosabilului fiind lipsa = groapa.In dreptul oraselului copiilor mi-a aparut in fata pe trecerea de pietoni un grup de 4-5 persoane in traversare lejera,care a catadixit sa ma ia in seama numai la scrasnetul franei bruste, fara ca totusi sa se alerteze...Din spate, un domn s-a grabit sa vina in paralel cu mine, sa ma faca in fel si chip pentru ca sunt atat de proasta incat sa franez cand aveam verde iar aia erau pe rosu, si a plecat dand din maini a lehamite.Eu recunosc, sunt exagerat de sensibila la sange, dar un barbat ar fi facut chisalita tampitii aia numai pentru ca traversau neregulamentar? Si cam cat timp s-ar fi blocat circulatia daca-i lovea, mai putin decat frana mea?


Pe unii nu-i vindeci cu nici un chip... triste specimene mai avem pe langa noi... ar fi franat clar si boul ala, dar diferenta e ca el ar fi scos capul pe geam si ar fi injurat frumos, iar tu n-ai fost in stare sa te conformezi...
inceputul paginii
Femeia
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
18-06-2007 09:07
Re: Re: Re: Re: Femeile la volan!



Pe unii nu-i vindeci cu nici un chip... triste specimene mai avem pe langa noi... ar fi franat clar si boul ala, dar diferenta e ca el ar fi scos capul pe geam si ar fi injurat frumos, iar tu n-ai fost in stare sa te conformezi...


Multumesc, dusko, ma simt mai bine! Asta cu injuraturile e reala, ce-ar fi sa deschidem un topic cu dictionarul injuraturilor posibile si pentru doamne care...chiar sunt doamne
inceputul paginii
serban
Administrator

Mesaje: 14

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
26-06-2007 13:15
Re: Re: Re: Re: Femeile la volan!

Femeile conduc in general ca la carte.

Cocotate pe volan, cu mainile in pozitia regulamentara o sa se intrebe de ce sunt claxonate cand merg cu fix 50 kmph pe un bulevard cu trei benzi pe sens, liber si drept, pe cea mai din stanga banda.

O sa parcheze lateral din 15 miscari in fata blocului facandu-le viata amara celorlalti locatari care trebuie sa-si strecoare masinile prin spatii de fix latimea automobilului + 5 cm. Apoi cand isi gasesc a doua zi stergatorul sus, ridica din umeri nonsalant, surad nevinovat si pleaca regulamentar dupa ce si-au potrivit indelung oglinzile si scaunul ca poate s-au deranjat peste noapte.

In trafic nu o sa te lase niciuna sa iesi de pe vreo straduta pentru ca ele stiu regulile: au prioritate, iar tu trebuie sa astepti cuminte pana trec toate masinile.

Cam asta imi spune experienta despre femeile la volan.
inceputul paginii
Anca
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
26-06-2007 14:48
Re: Re: Re: Re: Re: Femeile la volan!

Femeile conduc in general ca la carte.

Cocotate pe volan, cu mainile in pozitia regulamentara o sa se intrebe de ce sunt claxonate cand merg cu fix 50 kmph pe un bulevard cu trei benzi pe sens, liber si drept, pe cea mai din stanga banda.

O sa parcheze lateral din 15 miscari in fata blocului facandu-le viata amara celorlalti locatari care trebuie sa-si strecoare masinile prin spatii de fix latimea automobilului + 5 cm. Apoi cand isi gasesc a doua zi stergatorul sus, ridica din umeri nonsalant, surad nevinovat si pleaca regulamentar dupa ce si-au potrivit indelung oglinzile si scaunul ca poate s-au deranjat peste noapte.

In trafic nu o sa te lase niciuna sa iesi de pe vreo straduta pentru ca ele stiu regulile: au prioritate, iar tu trebuie sa astepti cuminte pana trec toate masinile.

Cam asta imi spune experienta despre femeile la volan.


Ai umor si in mare parte ai si dreptate!
Nu incerci si o descriere a pilotului macho, care ia fata scurt, intra la semafor pe banda intai ca imediat sa dea semne ca el are treaba la stanga, taie toate benzile oricat ar fi de aglomerat si NICIODATA nu da semnal?
N-ar fi corect sa spun ca ,,asta imi spune mie experienta despre barbatii la volan'' dar..astia se remarca!
inceputul paginii

Pagina: 2 din 3Du-te la pagina: << 1 2 3 >>

   NOU!    Masini noi Concepte Supercar

  Vine primavara: GT86 se decapoteaza
Ca tot ne bucuram noi astazi de un inceput de primavara, iata ca prevestitorii acesteia sosesc inaintea ei ā€“ eu o asteptam de cand s-a lansat versiunea coupe ā€“ in [ continuare ... ]

  Detroit 2013 ā€“ BMW i3 Concept Coupe
L-am tot vazut, in poze, pe internet, in desene si concepte. Am auzit de el, dar nu l-am vazut in ā€œcarne si oaseā€. Iata ca, in sfarsit conceptul electric al [ continuare ... ]

  Totul despre Skoda Rapid. Cat costa in Romania
Noua SKODA Rapid se lanseaza in Romania cu un pret de intrare de 11.990 Euro (TVA inclus). Primul automobil SKODA care se inscrie in noua linie de design a marcii va [ continuare ... ]


mai multe modele noi...



SFATUL ZILEI:

Daca simti un miros urat in masina apeleaza la serviciul de igienizare a instalatiei de aer conditionat auto! Preturi de la 49 lei / masina!

   ANUNTURI SECOND HAND
Cauti oferte de masini second hand? Vrei sa-ti vinzi masina?
Foloseste GRATUIT baza de date
AUTOspot.ro!

adauga un anunt
cauta o masina
 
Volkswagen BORA (2002)

5260 €

 
Volkswagen BORA (2003)

5480 €

 
Skoda FABIA (2008)

2500 €

 
Skoda FABIA (2008)

2500 €

 
Ford FOCUS (2000)

3750 €

 
Opel ASTRA (1997)

1500 €

 
Renault 19 (1993)

1200 €

 
Nissan MICRA (2001)

3500 €

 
Ford TOURNEO CONNECT (2003)

7500 €


cauta prin toate anunturile
pune la vanzare masina ta!

    FORUM - DISCUTII DESPRE MASINI

Ai intrebari, nelamuriri sau probleme cu masina? Scrie-le pe forum si vei primi raspuns de la membrii si administratorii nostri!

Ultimele mesaje:

Ajuutooor!!! Nu merge alarma!


scris de aserty pe 25 Apr, 12:05

Chevrolet ce nu mai pornește


scris de aserty pe 25 Apr, 12:02

reexaminare


scris de aserty pe 08 Apr, 19:05

Ce inseamna bunul-simt la volan?


scris de aserty pe 08 Apr, 19:03

Cum să detectați și să prindeți un escroc?


scris de Vender pe 02 Apr, 11:31

Rent-a-hacker! (https://t.me/Blackhat_plug)


scris de ChrisDamian1 pe 29 Mar, 17:55

Rent-a-hacker! (https://t.me/Blackhat_plug)


scris de ChrisDamian1 pe 29 Mar, 12:27

Leasing - ce se intampla in caz de furt?


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:12

ajutati-ma va rog!!!!!!


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:06

Poze Dacia Logan Tunata


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:02


scrie pe forum



Statistica vizitatori

Acum: 12 vizitatori si 3 membri
Astazi: 1.143 vizitatori
Ultima luna: 31.574 vizitatori

Vezi membrii care sunt on-line acum

Warning: include(deinit.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344

Warning: include(deinit.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344

Warning: include(): Failed opening 'deinit.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344