Nu esti logat!

Login  |  Nu ai cont? Creeaza cont nou!
CAUTA pe site

NOUTATI auto TEST drive din TRAFIC CONSILIER auto SERVICII auto INTERACTIV
stiri

masini noi

concept cars

super cars
test drive

VIP drive

galerii foto

galerii video
subiectul zilei

pe magheru

petrecerea de pietoni

destinatii
consilier juridic

financiar

service / tehnologie

tuning
ghid adrese utile

anunturi second hand

incarcare freon auto

baterie auto
intrebarea zilei

top membri

forum de discutii

contact


Sondaj
Sunt femeile o catastrofa la volan?

DA, ar trebui sa sofeze mai mult prin bucatarie! (37.5% / 3 votes)  
Categoric NU! (sunt femeie) (62.5% / 5 votes)  
Nu am inca o parere (sofez doar duminica) (0% / 0 votes)  

AutorMesaj
adi
Administrator

Mesaje: 12

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
22-09-2006 10:27
Femeile la volan!

Sunt femeile o catastrofa la volan? Astept parerile voastre cu argumente pro si contra!
inceputul paginii
gigica
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
22-09-2006 11:33
Re: Femeile la volan!


daca imi aduc aminte bine ce am vazut la stiri, femeile (statistic vorbind) produc mult mai putine accidente in trafic. drept urmare societatile de asigurari le acorda incredere si o prima de asigurare redusa fata de restul soferilor (sa ii numim "barbati"). asa ca lasati retorica discriminatorie si uitati-va in propria ograda. soferii sunt buni sau prosti, indiferent de sex.
ps: daca femeile sint considerate "catastrofe" din cauza ca respecta codul rutier si astfel "incurca circulatia" atunci domnilor va rog sa va uitati ceva mai des la statisticile accidentelor.
inceputul paginii
Mishu
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
22-09-2006 11:36
Re: Re: Femeile la volan!

Eh, cate accidente poa' sa faca mergand cu 20km/h si tinand volanul in mana de parca vor sa-l inghita?
inceputul paginii
Soferita
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
22-09-2006 15:47
Re: Re: Femeile la volan!


daca imi aduc aminte bine ce am vazut la stiri, femeile (statistic vorbind) produc mult mai putine accidente in trafic. drept urmare societatile de asigurari le acorda incredere si o prima de asigurare redusa fata de restul soferilor (sa ii numim "barbati"). asa ca lasati retorica discriminatorie si uitati-va in propria ograda. soferii sunt buni sau prosti, indiferent de sex.
ps: daca femeile sint considerate "catastrofe" din cauza ca respecta codul rutier si astfel "incurca circulatia" atunci domnilor va rog sa va uitati ceva mai des la statisticile accidentelor.



De acord.
inceputul paginii
Gatsby
Administrator

Mesaje: 55

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
25-09-2006 12:27
Re: Re: Re: Femeile la volan!

Sunt de parere ca femeile sunt mult mai prudente in trafic decat barbatii. O femeie nu o sa faca o "liniuta" intre doua semafoare si cu siguranta ca nu se va apuca sa injure restul participantilor la trafic. Sunt si exceptii, chiar mi s-a intamplat sa fiu injurat de o femeia, dar aceste cazuri sunt izolate.

Editat de adi pe 25-09-2006 15:40
inceputul paginii
Misoginu'
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
05-10-2006 21:39
Re: Femeile la volan!

problema femeilor este ca nu sunt construite de la natura pentru astfel de lucruri. ele stiu bine cum e in bucatarie... acolo da, se pricep... dar la masini, mai bine ar sta acasa (am avea si noi un trafic mai decent)
inceputul paginii
Ionut
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
24-10-2006 23:04
Re: Re: Femeile la volan!

problema femeilor este ca nu sunt construite de la natura pentru astfel de lucruri. ele stiu bine cum e in bucatarie... acolo da, se pricep... dar la masini, mai bine ar sta acasa (am avea si noi un trafic mai decent)


Nu ai deloc dreptate. Cum adica femeile nu sunt construite ca sa conduca? O mare prostie ca asta nici ca am mai auzit. Sunt femei care conduc mai bine ca o groaza de barbati.
inceputul paginii
Andrei
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
26-10-2006 15:29
Re: Re: Re: Femeile la volan!



Nu ai deloc dreptate. Cum adica femeile nu sunt construite ca sa conduca? O mare prostie ca asta nici ca am mai auzit. Sunt femei care conduc mai bine ca o groaza de barbati.



Sunt de partea celor care cred ca femeile conduc nu neaparat mai bine ca barbatii, dar cu siguranta mai prudent ca acestia. Am cel mai bun exemplu, prietena mea, care este de 10 ori mai atenta si mai prudenta atunci cand conduce decat mine. Sunt femei care din pacate sunt "catastrofe" la volan, dar la fel si barbati.
inceputul paginii
Niky_c00L
Newbie

Mesaje: 6

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
15-01-2007 22:48
Re: Re: Re: Re: Femeile la volan!

da, sunt mai atente ca sa nu li se strice coafura. ha ha ha! sunt varza la volan. sa-si ia biciclete!
inceputul paginii
Anca
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
22-01-2007 17:50
Re: Re: Re: Re: Re: Femeile la volan!

da, sunt mai atente ca sa nu li se strice coafura. ha ha ha! sunt varza la volan. sa-si ia biciclete!


Mai da tampit mai esti!Daca si conduci cum gandesti, sper sa nu-mi apari infata in trafic
inceputul paginii
green
Administrator

Mesaje: 96

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
22-01-2007 17:54
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Femeile la volan!

Mai da tampit mai esti!Daca si conduci cum gandesti, sper sa nu-mi apari infata in trafic


copii, jucati-va frumos.

Anca, e parerea lui, lasa-l sa fie c00l ca o face bine
inceputul paginii
Schumi
Newbie

Mesaje: 1

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
23-01-2007 02:52
Re: Femeile la volan!

Sunt femeile o catastrofa la volan?


Nu neaparat. Mai prudent, cu siguranta, dar mai prudent nu inseamna intotdeauna si mai bine si prudenta se poate trage dintr-o frica la volan. Bine, am intalnit si femei cu stil prea barbatesc, dar prea putine, si atunci stilul era stricat de prea multa imprudenta. Rar am vazut femei care sa conduca echilibrat.
inceputul paginii
Anca
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
23-01-2007 12:12
Re: Re: Femeile la volan!



Bine, toata problema este creata de prejudecati. Cand iti taie calea, sau se baga aiurea o masina, strigi la sofer,, Ce te bagi? Ce-ai ma, esti tampit? '' ca o recunoastere a dreptului lui de a fi tampit. Dar daca e femeie, totul e clar, pentru ca este femeie conduce asa!!!
inceputul paginii
green
Administrator

Mesaje: 96

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
23-01-2007 12:20
Re: Re: Re: Femeile la volan!

Nu vreau sa alimentez in niciun fel prejudecatile despre femei la volan, dar totusi filmuletul asta e tare dragut :
http://www.autospot.ro/articole/video/unii_dintre_noi_n-au_simtul_portii.html

Si ca sa fim politicăli cărect, intr-adevar soferita este in primul rand tampita si abia in al doilea rand femeie
inceputul paginii
crazysezycoo
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
23-01-2007 14:53
Re: Re: Femeile la volan!

suntetzi vai de mortzii vostri - voi barbatzii!!! prea multsi tzarani prosti soferi de meserie - ca doar s afitzi badarani stitzi-avand in vedere ca misoginismul este direct proportzional cu frustrarea voastra sicu gradul de uratzenie al femeilor la care avezti si voi acces!!! huo!!! iar io s femeie si va dau clasa la orice ora ! n-am zis ca nu s femei proaste la volan , da' barbatzi desteptzi sunt cam putzini,in general ...
inceputul paginii
Adoric
Newbie

Mesaje: 20

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
23-01-2007 15:07
Re: Re: Re: Femeile la volan!

suntetzi vai de mortzii vostri - voi barbatzii!!! prea multsi tzarani prosti soferi de meserie - ca doar s afitzi badarani stitzi-avand in vedere ca misoginismul este direct proportzional cu frustrarea voastra sicu gradul de uratzenie al femeilor la care avezti si voi acces!!! huo!!! iar io s femeie si va dau clasa la orice ora ! n-am zis ca nu s femei proaste la volan , da' barbatzi desteptzi sunt cam putzini,in general ...


Ce-mi place cum acuzi tu pe altii ca sunt misogini, adica generalizeaza nefondat, si in acelasi mesaj zici de barbati ca sunt tarani si prosti... asta la un nivel la fel de general ca cel pe care il critici atat de aspru.

Nu-ti face probleme, se cheama dublu standard si toti suferim de el la un moment dat
inceputul paginii
green
Administrator

Mesaje: 96

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
25-01-2007 19:03
Re: Re: Re: Re: Femeile la volan!

Mai, iarasi nu vreau sa pun paie pe foc, dar e amuzant filmuletul asta:

http://www.autospot.ro/articole/video/sa_invatam_sa_punem_benzina_in_trei_pasi_simpli.html

inceputul paginii
Anca
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
26-01-2007 14:33
Re: Re: Re: Re: Re: Femeile la volan!

Mai, iarasi nu vreau sa pun paie pe foc, dar e amuzant filmuletul asta:

http://www.autospot.ro/articole/video/sa_invatam_sa_punem_benzina_in_trei_pasi_simpli.html

Nu pot sa vad asta de la serviciu, dar am o intrebareTU CU CINE TII????
inceputul paginii
green
Administrator

Mesaje: 96

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
26-01-2007 15:40
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Femeile la volan!

Nu pot sa vad asta de la serviciu, dar am o intrebareTU CU CINE TII????


Eu nu tin cu nimeni, sunt obiectivitatea intruchipata

Tocmai de asta consider ca pot sa pun un filmulet cu o femeie si masina ei pe topicul despre femei si maisnile lor, fara sa fiu de acord cu ce au spus baietii care au initiat discutia
inceputul paginii
cousin_it
Newbie

Mesaje: 5

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
26-01-2007 16:21
Re: Re: Re: Femeile la volan!

suntetzi vai de mortzii vostri - voi barbatzii!!! prea multsi tzarani prosti soferi de meserie - ca doar s afitzi badarani stitzi-avand in vedere ca misoginismul este direct proportzional cu frustrarea voastra sicu gradul de uratzenie al femeilor la care avezti si voi acces!!! huo!!! iar io s femeie si va dau clasa la orice ora ! n-am zis ca nu s femei proaste la volan , da' barbatzi desteptzi sunt cam putzini,in general ...

ia zil-e, manc-a-TZa-s!!!

Acum la subiect: Nu cred ca sexul conducatorului auto e cel mai important in frumosul si precautul mers al masinii (doar daca nu cumva e ciung si nu mai are cu ce altceva sa conduca)
inceputul paginii

Pagina: 1 din 3Du-te la pagina: 1 2 3 >>

   NOU!    Masini noi Concepte Supercar

  Vine primavara: GT86 se decapoteaza
Ca tot ne bucuram noi astazi de un inceput de primavara, iata ca prevestitorii acesteia sosesc inaintea ei – eu o asteptam de cand s-a lansat versiunea coupe – in [ continuare ... ]

  Detroit 2013 – BMW i3 Concept Coupe
L-am tot vazut, in poze, pe internet, in desene si concepte. Am auzit de el, dar nu l-am vazut in “carne si oase”. Iata ca, in sfarsit conceptul electric al [ continuare ... ]

  Totul despre Skoda Rapid. Cat costa in Romania
Noua SKODA Rapid se lanseaza in Romania cu un pret de intrare de 11.990 Euro (TVA inclus). Primul automobil SKODA care se inscrie in noua linie de design a marcii va [ continuare ... ]


mai multe modele noi...



SFATUL ZILEI:

Daca simti un miros urat in masina apeleaza la serviciul de igienizare a instalatiei de aer conditionat auto! Preturi de la 49 lei / masina!

   ANUNTURI SECOND HAND
Cauti oferte de masini second hand? Vrei sa-ti vinzi masina?
Foloseste GRATUIT baza de date
AUTOspot.ro!

adauga un anunt
cauta o masina
 
Volkswagen BORA (2002)

5260 €

 
Volkswagen BORA (2003)

5480 €

 
Skoda FABIA (2008)

2500 €

 
Skoda FABIA (2008)

2500 €

 
Ford FOCUS (2000)

3750 €

 
Opel ASTRA (1997)

1500 €

 
Renault 19 (1993)

1200 €

 
Nissan MICRA (2001)

3500 €

 
Ford TOURNEO CONNECT (2003)

7500 €


cauta prin toate anunturile
pune la vanzare masina ta!

    FORUM - DISCUTII DESPRE MASINI

Ai intrebari, nelamuriri sau probleme cu masina? Scrie-le pe forum si vei primi raspuns de la membrii si administratorii nostri!

Ultimele mesaje:

reexaminare


scris de aserty pe 08 Apr, 19:05

Ce inseamna bunul-simt la volan?


scris de aserty pe 08 Apr, 19:03

Cum să detectați și să prindeți un escroc?


scris de Vender pe 02 Apr, 11:31

Rent-a-hacker! (https://t.me/Blackhat_plug)


scris de ChrisDamian1 pe 29 Mar, 17:55

Rent-a-hacker! (https://t.me/Blackhat_plug)


scris de ChrisDamian1 pe 29 Mar, 12:27

Leasing - ce se intampla in caz de furt?


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:12

ajutati-ma va rog!!!!!!


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:06

Poze Dacia Logan Tunata


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:02

Bună ziua prieteni


scris de MartinKunde pe 16 Mar, 17:05

caut piese pt. Bora limousine


scris de aserty pe 12 Mar, 22:44


scrie pe forum



Statistica vizitatori

Acum: 12 vizitatori si 3 membri
Astazi: 1.143 vizitatori
Ultima luna: 31.574 vizitatori

Vezi membrii care sunt on-line acum

Warning: include(deinit.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344

Warning: include(deinit.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344

Warning: include(): Failed opening 'deinit.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344