Nu esti logat!

Login  |  Nu ai cont? Creeaza cont nou!
CAUTA pe site

NOUTATI auto TEST drive din TRAFIC CONSILIER auto SERVICII auto INTERACTIV
stiri

masini noi

concept cars

super cars
test drive

VIP drive

galerii foto

galerii video
subiectul zilei

pe magheru

petrecerea de pietoni

destinatii
consilier juridic

financiar

service / tehnologie

tuning
ghid adrese utile

anunturi second hand

incarcare freon auto

baterie auto
intrebarea zilei

top membri

forum de discutii

contact


Moderat de: Underground

AutorMesaj
vios70
Newbie

Mesaje: 1

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
18-01-2007 09:01
MARE TZEAPA LA AAA AUTO

AAA AUTO citez « Cel mai mare furnizor de maşini de ocazie din centrul Europei »
In continuare va rog pe dvs. Sa spuneti cat de mare….….. e aceasta firma, eu doar vreau sa va povestesc ce am patit eu :
Am contactat telefonic firma si in urma unor indicatii de calitate am apreciat ca ar fi bine sa merg acolo sa vad ce ma interesa.
Ajuns sambata 13 ian 2007 la sediul acestei firme am gasit un personal deosebit de serviabil, care m-a indrumat si mi-a aratat tot ce ma intereseaza, mi-am ales o masina un FORD FOCUS an de fabricatie 2003, avea aeroterma defecta (asta a fost norocul meu) fapt reclamat de mine in service-ul firmei, am platit un avans pentru ca masina sa-mi fie rezervata, am inchieat chiar si un «ANTECONTRACT « dupa care cu sufletul multumit am plecat acasa, urmand ca Luni 15 ian sa ma prezint la sediul firmei pentru incheierea contractului, achitare masina si ridicare acesteia (de firma serioasa, respecta clientul).
LUNI orele 11 la sediul firmei am fost primit foarte rapid si tratat ca un client adevarat (in geanta aveam doar 200 milioane de depus la ei).
Am spus ca masina nu are piele , ca in reclama, dL.Director de vanzari mi-a oferit discount 7 mil, un Sonax, un antifurt si un DVD Player.
Am perfectat actele, pentru banca, urmand sa astept (ERAM FERICIT).
M-am reintors in jurul orei 16, se primise OK-ul din partea bancii (ERAM IN CULMEA FERICIRII, URMA SA-MI IAU MASINA), a urmat partea de semnaturi din partea mea, incheierea de contract vanzare cumparare masina fabricatie 2003, contract de garantie pt auto fabricatie 2003, culmea am incheiat si asigurarea RCA, am ridicat actele masinii, Carte de Identitate si Certificat Inmatriculare, am mers la GARAJ sa ridic masina (RADIAM DE FERICIRE, imi cupmarasem masina).
La garaj cu actele in mana si procesul verbal de predare primire cand am incercat AEROTERMA, nu mergea, ca de sambata si duminica nu lucreaza nimeni (era totusi ora 17 Luni). Intelegator am asteptat pe cineva sa remedieze defectiunea.
Nu aveam ce face si stateam de vorba cu sotia, care STUPOARE MAXIMA citeste in Cartea de Identitate AN DE FABRICATIE 2002, In talon an de fabricatie 2002.

Acum urmeaza partea frumoasa

Am contactat Directorul de Vanzari (dL. Barbu Octavian) , am expus problema pe un ton amiabil.
Primul raspuns al dL. bARBU, nu a-ti inteles dvs, masina dvs. este model 2003.
CEEEEEEEEE ? nu am putut intelege nici treaba asta.
A plecat sa …….... s-a reintors cu actele de provenienta ale masinii spunanadu-mi, vedeti domnule masina este fabricata in 09.01.2003
Nu m-a convins nici cu actul care dovedea faptul ca masina a fost inmatriculata prima data in 2003, sau poate nu am putut intelege eu treaba asta.
Au inceput niste discutii aprinse in care dL.oCTAVIAN incerca sa-mi explice ca dansul nu mai poate face nimic,.
Dupa cca. o ora, ca eu trebuie sa iau masina si sa plec, ca toate actele sunt incheiate, ca dINSUL nu mai poate decat sa-mi ofere un DVD player, un Antifurt, un SONAX (polish auto) si eventual un plin de motorina.
Eu am cerut discount de 1000 E.
NU SE POATE ASA CEVA, NU AM GRESIT CU NIMIC, puteti veni cu OPC-ul , cu Avocatul cu……..
Nici asta nu am inteles, am cerut sa vb. Cu Managerul General ca pe dINSUL iL depasea problema, Nu se poate sa-l deranjez pe dl Dir,General, poate e la volan si nu poate vorbi la telefon.
Cuvintele mele Nu plec de aici pana nu-mi recuperez banii pe care i-am depus.
NU SE POATE FACE NIMIC, ridicati masina si veniti Joi sa vedem ce putem remedia.
A aparut Directorul Economic, alt oM, alte aere, a inteles rapid problema, si a inceput sa-mi ofere, va dam 7 mil lei, un DVD player, un Sonax, si UN PLIN DE MOTORINA, mai mult nu se poate.
Domnilor eu nu am venit dupa DVD player, nici dupa antifurt ce sa mai zic de (a se citi Polish Sonax).
Va da-ti seama afara era de mult intuneric se facuse 8,30.
Dupa inca 30 min omul a inceput cu Va ofer 7 mil, un plin de motorina, UN SONAX si un DVD-player, dar maine, in seara asta va pot oferi in comodat o solentza sa mergeti acasa, iar maine……
EU IMI VREAU BANI INAPOI SI GATA.
Nu va mai dau solenza sa mergeti acasa si nici alte discount-uri nu mai fac.
Victorios am plecat acasa cu acte de FORD FOCUS FABRICATIE 200….
Am revenit marti 16 ian. De la usa m-a asteptat o alta doamna cu Va oferim un SONAX, un DVD player, un plin de motorina, 7 mil lei si 500 E.
Domnilor nu mai vreau nimic, imi vreau banii si gata nu mai am nevoie de ACEST AAA Auto, cel mai mare…………din centrul europei
Oricum pe final am recuperat banii si gata nu mai am nevoie de AAA Auto
Tot ce am declarat mai sus se vede in pozele atasate.

Tzeapa de la AAA Auto

Editat de vios70 pe 18-01-2007 09:04
inceputul paginii
green
Administrator

Mesaje: 96

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
18-01-2007 09:09
Re: MARE TZEAPA LA AAA AUTO

Ma bucur ca ti-ai recuperat banii de la magari.
Chiar ar fi trebuit sa alertezi OPC-ul, cine stie pe cati i-au mai dus asa cu vorba...

Pana la urma ti-ai recuperat toti banii si ai dat masina inapoi, sau ai pastrat masina si ti-au oferit discountul de 1000 de euro?
inceputul paginii
MisterBig
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
18-01-2007 09:45
MARE TZEAPA LA AAA AUTO

RUSINE!! Ma bucur totusi ca ti-ai recuperat banii. Nu ii lasa sa scape asa usor! Cu OPC-ul peste ei! Altfel, o vor pati si alti nevinovati.
Ziceai ceva de niste poze! cum facem sa le vedem si noi?
inceputul paginii
Miki
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
18-01-2007 17:17
Re: MARE TZEAPA LA AAA AUTO

RUSINE!! Ma bucur totusi ca ti-ai recuperat banii. Nu ii lasa sa scape asa usor! Cu OPC-ul peste ei! Altfel, o vor pati si alti nevinovati.
Ziceai ceva de niste poze! cum facem sa le vedem si noi?


Deci nici ,,marea firma, care respecta clientul'' nu se jeneaza sa-ti dea masini cu facaturi in cazul asta, daca ai si ghinionul sa umbli apoi saptamanal la service si sa devii prietenul celor de la dezmembrari pentru piese....te costa tot cat una noua, iar acum sunt si oferte fel de fel
inceputul paginii
alin
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
01-03-2007 17:03
inscut bucuresti

este unul din cele mai proaste service auto din tara mi-am facut masina acolo dupa un accident. am avut un an de cosmar . dupa ce m-am dus la alt service toate problemele au disparut INSCUT cei mai SLABI
inceputul paginii
Valeriu
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
03-04-2007 18:54
Re: inscut bucuresti

sa va spun patania mea cu AAA auto : am vrut sa vind un SMART din 2001,pretul pietii era pe la 4800-6000 euro,telefonic mi-au oferit 7000 si mi-au spus sa vin la ei pentru evaluarea finala,constient ca urmeaza sa scada din pret,intrebarea era cit scade ? surpriza a fost cind am ajuns la ei :3500,le spun sa dea macar 4000,ei nimic ,le spun ca ma mai gindesc si am plecat linistit spre birou , o pun pe internet si in 2 zile o vind cu 4500 fara probleme,concluziile le trageti singuri despre ei, ca eu o am pe a mea despre ei !
inceputul paginii
un gabi
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
04-04-2007 18:11
Re: Re: inscut bucuresti

Eu mi-am cumparat masina de la ei si am fost multumit de felul in care s-au miscat, lasand la o parte micile probleme care probabil pot aparea si la cel mai bengos dealer de masini de lux. Dosarul mi-a fost aprobat foarte repede, numerele rosii m-asteptau la ei, m-am dus si mi-am luat masina.
inceputul paginii
stancescu_ca
Newbie

Mesaje: 2

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
11-04-2007 20:25
problemme lavw

am un vw passat 1600 turbo diesel,din 90 si nu mai trage iese fum mult si haleste uleiul,motorui si injectoarele sunt bune.posibil turbo?astept sfaturi.
inceputul paginii
trial&error
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
21-08-2007 10:47
Re: problemme lavw

intr-adevar mare tzeapa AAA auto. am cumparat o masina de la ei si pot sa confirm ca sunt deosebit de serviabili pina iti iau banii (inclusiv te duc ei cu masina la banca daca nu ai alta varianta) ;dupa care... totul se schimba. astepti ore (6-7 ore) sa iti faca actele ( asta dupa ce te programeaza pentru ridiacrea actelor si a masinii )si sa iti ridici masina. E adevarat ca iti fac reducere dar sa fiti siguri ca reducerile sunt pentru ca ceva nu functioneza sau lipseste la masina, lucru pe care ei il stiu ( fac o inspectie a masinii cind o achizitioneaza ei astfel incit stiu totul despre masina respectiva; btw: fisa masinii cu tot ce funct. sau nu echipare , etc se trimite in Cehia si cei de acolo le trimit pretul la care ei pot da u n discount destul de mic; daca e careva din sefii lor din Cehia pe aici se poate da un "discount" mai mare). Sunt probleme cu actele... in concluzie o mare durere de cap.
inceputul paginii
Alexonutu
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
28-08-2007 20:54
Re: Re: problemme lavw

Salut, si eu am cumparat o masina de la aaa sii ATENTIE mare problema , masina are seriile de sasiu schimbate sii nu au vrut sa recunoasca treaba asta cu toate ca am contractul cu ei in care mi se promite ca daca masina are probleme juridice mi se dau banii inapoi
intr-adevar mare tzeapa AAA auto. am cumparat o masina de la ei si pot sa confirm ca sunt deosebit de serviabili pina iti iau banii (inclusiv te duc ei cu masina la banca daca nu ai alta varianta) ;dupa care... totul se schimba. astepti ore (6-7 ore) sa iti faca actele ( asta dupa ce te programeaza pentru ridiacrea actelor si a masinii )si sa iti ridici masina. E adevarat ca iti fac reducere dar sa fiti siguri ca reducerile sunt pentru ca ceva nu functioneza sau lipseste la masina, lucru pe care ei il stiu ( fac o inspectie a masinii cind o achizitioneaza ei astfel incit stiu totul despre masina respectiva; btw: fisa masinii cu tot ce funct. sau nu echipare , etc se trimite in Cehia si cei de acolo le trimit pretul la care ei pot da u n discount destul de mic; daca e careva din sefii lor din Cehia pe aici se poate da un "discount" mai mare). Sunt probleme cu actele... in concluzie o mare durere de cap.
probleme la aaaauto
inceputul paginii
tot alex
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
28-08-2007 20:58
probleme la aaaauto

acum umblu dupa acte sa le dovedesc ca masina a fost smenuita de la ei ATENTIE]intr-adevar mare tzeapa AAA auto. am cumparat o masina de la ei si pot sa confirm ca sunt deosebit de serviabili pina iti iau banii (inclusiv te duc ei cu masina la banca daca nu ai alta varianta) ;dupa care... totul se schimba. astepti ore (6-7 ore) sa iti faca actele ( asta dupa ce te programeaza pentru ridiacrea actelor si a masinii )si sa iti ridici masina. E adevarat ca iti fac reducere dar sa fiti siguri ca reducerile sunt pentru ca ceva nu functioneza sau lipseste la masina, lucru pe care ei il stiu ( fac o inspectie a masinii cind o achizitioneaza ei astfel incit stiu totul despre masina respectiva; btw: fisa masinii cu tot ce funct. sau nu echipare , etc se trimite in Cehia si cei de acolo le trimit pretul la care ei pot da u n discount destul de mic; daca e careva din sefii lor din Cehia pe aici se poate da un "discount" mai mare). Sunt probleme cu actele... in concluzie o mare durere de cap.
inceputul paginii
UnSceptic
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
09-01-2008 09:42
Re: probleme la aaaauto

Dar voi sunteti siguri ca este asa cum ati auzit de la altii?
inceputul paginii
AAAAUTO
Newbie

Mesaje: 1

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
16-05-2008 11:32
Re: probleme la aaaauto

Buna ziua tuturor participantilor la acest forum,

As dori sa ma adresez tuturor clientilor care nu sunt multumiti de serviciile firmei S.C. AAAAUTO S.A. , acelor clienti care au anumite reclamatii, litigii, in fata carora compania noastra nu a avut un comportament profesional.
Doresc sa ma contactati oricand pe adresa de email : cristian.savu@aaaauto.ro sau la numarul de telefon 0741 874 874. Intrebarile si reclamatiile Dumneavoastra vor fi inregistrate in baza noastra de date, urmand sa ma ocup personal de solutionarea lor. Am incredere ca impreuna vom gasi cele mai bune solutii, spre satisfactia Dumneavoastra

Cristian Savu

Customer Care Manager.

inceputul paginii
paizank
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
20-05-2008 17:32
Re: Re: probleme la aaaauto

Buna ziua tuturor participantilor la acest forum,

As dori sa ma adresez tuturor clientilor care nu sunt multumiti de serviciile firmei S.C. AAAAUTO S.A. , acelor clienti care au anumite reclamatii, litigii, in fata carora compania noastra nu a avut un comportament profesional.
Doresc sa ma contactati oricand pe adresa de email : cristian.savu@aaaauto.ro sau la numarul de telefon 0741 874 874. Intrebarile si reclamatiile Dumneavoastra vor fi inregistrate in baza noastra de date, urmand sa ma ocup personal de solutionarea lor. Am incredere ca impreuna vom gasi cele mai bune solutii, spre satisfactia Dumneavoastra

Cristian Savu

Customer Care Manager.


domnule savu,pertinenta dumneavoastra lasa de dorit.forumurile despre firma la care lucrati,sunt deschise pentru a discuta,noi cei nemultumiti,despre problemele aparute in colaborarea cu aaa auto.rezolvati problema pe forum si dati dovada de trasparenta,nu incercati sa aplanati conflictele folosind tehnica usilor inchise!
inceputul paginii
ADRIAN SILVE
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
10-06-2008 12:44
Re: Re: probleme la aaaauto -

Am cumparat si eu o masina de la AAAAuto si in afara de broasca dreapta usa fata,scaunele fata putin ciupite si nu merg prea usor pe sine masina nu are alte probleme.
I-AM facut ITP si masina este perfecta
dar avand 129.000.km va trebui sa-i schimb distributia.
Am mai avut necazul cu schimbarea alternatorului si a bateriei lucruri care nici ei nu le puteau anticipa.
Pretul a fost mare si atunci cand iei o masina la mana 2-a iti asumi niste riscuri.
Cu toate ca era in garantie inca problema cu altenatorul nu ar fi rezolvat-o asa ca am bagat mana in buzunar ce o mai fi oi vedea.
Am facut aceasta introducere deoarece un alt cumparator spre deosebire de mine a reusi sa mai reduca din pret eu nu am reusit nici macar un cent spunandu-mi ca starea ei este perfecta-vezi si ITP-ul facut.
In concluzie ei stiu exact starea masinilor.
MI-a fost dat un DVD si l-am vandut si am redus cu 1.000.000. pretul mare afacere.
Oricum este mai sigur de la ei decat in targ facturile pentru reparatiile facute de vanzatori pot fi luate si de la coltul strazii.
Domnule Cristian am sa va sun pentru o intrebare.
cu multumiri
AS
inceputul paginii

Pagina: 1 din 1Du-te la pagina: 1

   NOU!    Masini noi Concepte Supercar

  Vine primavara: GT86 se decapoteaza
Ca tot ne bucuram noi astazi de un inceput de primavara, iata ca prevestitorii acesteia sosesc inaintea ei – eu o asteptam de cand s-a lansat versiunea coupe – in [ continuare ... ]

  Detroit 2013 – BMW i3 Concept Coupe
L-am tot vazut, in poze, pe internet, in desene si concepte. Am auzit de el, dar nu l-am vazut in “carne si oase”. Iata ca, in sfarsit conceptul electric al [ continuare ... ]

  Totul despre Skoda Rapid. Cat costa in Romania
Noua SKODA Rapid se lanseaza in Romania cu un pret de intrare de 11.990 Euro (TVA inclus). Primul automobil SKODA care se inscrie in noua linie de design a marcii va [ continuare ... ]


mai multe modele noi...



SFATUL ZILEI:

Daca simti un miros urat in masina apeleaza la serviciul de igienizare a instalatiei de aer conditionat auto! Preturi de la 49 lei / masina!

   ANUNTURI SECOND HAND
Cauti oferte de masini second hand? Vrei sa-ti vinzi masina?
Foloseste GRATUIT baza de date
AUTOspot.ro!

adauga un anunt
cauta o masina
 
Volkswagen BORA (2002)

5260 €

 
Volkswagen BORA (2003)

5480 €

 
Skoda FABIA (2008)

2500 €

 
Skoda FABIA (2008)

2500 €

 
Ford FOCUS (2000)

3750 €

 
Opel ASTRA (1997)

1500 €

 
Renault 19 (1993)

1200 €

 
Nissan MICRA (2001)

3500 €

 
Ford TOURNEO CONNECT (2003)

7500 €


cauta prin toate anunturile
pune la vanzare masina ta!

    FORUM - DISCUTII DESPRE MASINI

Ai intrebari, nelamuriri sau probleme cu masina? Scrie-le pe forum si vei primi raspuns de la membrii si administratorii nostri!

Ultimele mesaje:

reexaminare


scris de aserty pe 08 Apr, 19:05

Ce inseamna bunul-simt la volan?


scris de aserty pe 08 Apr, 19:03

Cum să detectați și să prindeți un escroc?


scris de Vender pe 02 Apr, 11:31

Rent-a-hacker! (https://t.me/Blackhat_plug)


scris de ChrisDamian1 pe 29 Mar, 17:55

Rent-a-hacker! (https://t.me/Blackhat_plug)


scris de ChrisDamian1 pe 29 Mar, 12:27

Leasing - ce se intampla in caz de furt?


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:12

ajutati-ma va rog!!!!!!


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:06

Poze Dacia Logan Tunata


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:02

Bună ziua prieteni


scris de MartinKunde pe 16 Mar, 17:05

caut piese pt. Bora limousine


scris de aserty pe 12 Mar, 22:44


scrie pe forum



Statistica vizitatori

Acum: 12 vizitatori si 3 membri
Astazi: 1.143 vizitatori
Ultima luna: 31.574 vizitatori

Vezi membrii care sunt on-line acum

Warning: include(deinit.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344

Warning: include(deinit.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344

Warning: include(): Failed opening 'deinit.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344