Nu esti logat!

Login  |  Nu ai cont? Creeaza cont nou!
CAUTA pe site

NOUTATI auto TEST drive din TRAFIC CONSILIER auto SERVICII auto INTERACTIV
stiri

masini noi

concept cars

super cars
test drive

VIP drive

galerii foto

galerii video
subiectul zilei

pe magheru

petrecerea de pietoni

destinatii
consilier juridic

financiar

service / tehnologie

tuning
ghid adrese utile

anunturi second hand

incarcare freon auto

baterie auto
intrebarea zilei

top membri

forum de discutii

contact


Moderat de: Underground

AutorMesaj
daneea1
Newbie

Mesaje: 2

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
15-02-2007 15:58
chevrolet

AM O MARE RUGAMINTE LA CEI CE AU SAU DETIN INFORMATII DESPRE CHEVROLET AVEO - 4 USI(SEDAN)-MOTOR 1,4L.VA ROG SA-MI SPUNETI CE PLUSURI SI CE MINUSURI ARE.
inceputul paginii
Adoric
Newbie

Mesaje: 20

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
16-02-2007 18:05
Re: chevrolet

AM O MARE RUGAMINTE LA CEI CE AU SAU DETIN INFORMATII DESPRE CHEVROLET AVEO - 4 USI(SEDAN)-MOTOR 1,4L.VA ROG SA-MI SPUNETI CE PLUSURI SI CE MINUSURI ARE.


Buna!

Din cate stiu eu, Aveo e o masina buna, dar consuma mult si nu are asa mult spatiu in interior ca alte masini. Pentru unele piese de schimb ai de asteptat cam mult, si in plus se zgarie usor. Iar daca ti-ai zgariat masina, e f greu sa arate la fel dupa ce ti-o vopsesc, pt ca difera putin codurile de culoare aici fata de Coreea, unde se produce.

Ca avantaj, ultima data cand am auzit ceva despre asta, cei de la Chevrolet acordau 5 ani pt platirea ratelor. Deci n-o sa te grabesti asa tare sa platesti, la alte marci de ex. trebuie achitat tot pretul in 2 ani.

Alt avantaj e ca Aveo e o masina f fiabila, ajungi lejer la 30.000 km fara nicio defectiune tehnica (din fabrica). Si interiorul e comod, iar portbagajul spatios.
inceputul paginii
dusko
Junior member

Mesaje: 46

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
16-02-2007 23:17
Re: Re: chevrolet



Buna!

Din cate stiu eu, Aveo e o masina buna, dar consuma mult si nu are asa mult spatiu in interior ca alte masini. Pentru unele piese de schimb ai de asteptat cam mult, si in plus se zgarie usor. Iar daca ti-ai zgariat masina, e f greu sa arate la fel dupa ce ti-o vopsesc, pt ca difera putin codurile de culoare aici fata de Coreea, unde se produce.

Ca avantaj, ultima data cand am auzit ceva despre asta, cei de la Chevrolet acordau 5 ani pt platirea ratelor. Deci n-o sa te grabesti asa tare sa platesti, la alte marci de ex. trebuie achitat tot pretul in 2 ani.

Alt avantaj e ca Aveo e o masina f fiabila, ajungi lejer la 30.000 km fara nicio defectiune tehnica (din fabrica). Si interiorul e comod, iar portbagajul spatios.


but at the end of the day... it's still korean...
de ce nu incerci Toyota? au preturi relativ bune si calitatea e ceva mai japoneza
Iar eu am fost surprins sa constat ca in Yaris-ul sora-mii am mai mult loc in spate decat in Pijoul meu smecher, are portbagaj destul de mare, iar cum tot m-a plimbat zilele astea ca am ramas fara permis, am mai carat si mobila cu ea, ca doar are bancheta rabatabila e cam multa masina pentru banii aia merita atentia.
inceputul paginii
chevy
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
29-12-2007 10:49
Re: chevrolet

AM O MARE RUGAMINTE LA CEI CE AU SAU DETIN INFORMATII DESPRE CHEVROLET AVEO - 4 USI(SEDAN)-MOTOR 1,4L.VA ROG SA-MI SPUNETI CE PLUSURI SI CE MINUSURI ARE.

aveo este o masina f buna si nu o zic din auzite ci ca un propietar de aveo cu 9000 de km la bord in 3 luni,consumul este de 7 la suta in oras la inceput cand e noua maisna iti ia si mai mult,interior frumos,fiabilitate maxima,sistemul audio este extraordinar,este o maisna buna nu o sa iti para rau daca iti cumperi,eu nu as da aceasta masina pt nimic alceva
inceputul paginii
bobo
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
10-01-2008 17:33
Re: Re: chevrolet


aveo este o masina f buna si nu o zic din auzite ci ca un propietar de aveo cu 9000 de km la bord in 3 luni,consumul este de 7 la suta in oras la inceput cand e noua maisna iti ia si mai mult,interior frumos,fiabilitate maxima,sistemul audio este extraordinar,este o maisna buna nu o sa iti para rau daca iti cumperi,eu nu as da aceasta masina pt nimic alceva
inceputul paginii
BOBO
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
23-06-2008 19:41
Re: Re: chevrolet

Cum sa iti papae 7 litri/100 in oras? sigur nbu stii sa-ti facu consumul sau nu vrei sa recunosti....consuma de rupe...10 litri/100 lejer in oras....cred ca mai bine luam un logan 1.5 diesel...proasta alegere-am facut
inceputul paginii
florinkjs
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
28-09-2008 21:03
Re: Re: Re: chevrolet

eu il am de 2 ani si nu mia facut probleme nici odata.consumul este bun doar daca iti place sa mergi sportiv atunci papa ceva mai mult.
inceputul paginii
ionut
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
12-01-2009 20:54
Re: Re: chevrolet

este buna pipa intri odata cu ea in servis cu probleme la chiuloasa ptr. ca dupa asta necazurile se tin lant,iar despre consum in oras poate vrei sa spui 10,5-11%.
inceputul paginii
ionut
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
12-01-2009 21:19
Re: Re: chevrolet

este buna pina intri odata cu ea in service cu probleme la chiuloasa ptr. ca dupa asta necazurile se tin lant,iar despre consum in oras poate vrei sa spui 10,5-11%.
inceputul paginii
daciana laza
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
03-02-2009 21:43
Re: chevrolet

Buna seara,sunt posesoarea unui chevrolet aveo, si ca sa fiu sincera m-a lasat cu o amintire foarte trista.prima defectiune a aprut la 625 km, a doua la 800km si de atunci este in service pentru ca eu nu repar o masina cu defect din fabricatie.Mi-am dorit o masina noua si cand am reusit sa o cumpar s-a dus naibii, norocul meu ca am batrina Dacie 1310 de care ma folosesc si acum.
Sa fie clar fiecare persoana are drepturi si obligatii dar eu personal nici nu mai vreau sa vad chevroletul pe care am dat 9110 euro in dec 2008 si in ian 2009 s-a dus naibii.



inceputul paginii
florin
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
30-03-2009 18:44
Re: chevrolet

AM O MARE RUGAMINTE LA CEI CE AU SAU DETIN INFORMATII DESPRE CHEVROLET AVEO - 4 USI(SEDAN)-MOTOR 1,4L.VA ROG SA-MI SPUNETI CE PLUSURI SI CE MINUSURI ARE.
Am si eu o astfel de masina (noua)si nu as sfatui pe nimeni sa-si cumpere o astfel de masina
inceputul paginii
nik
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
28-05-2009 10:26
Re: Re: chevrolet

Am si eu o astfel de masina (noua)si nu as sfatui pe nimeni sa-si cumpere o astfel de masina
am o intrebate aveo cu motor de 1,2 ce parere aveti despre el
inceputul paginii
Lucacel
Newbie

Mesaje: 1

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
19-04-2011 23:04
Re: chevrolet

salut! sunt posesorul unui chevrolet aveo sedan din vara anului 2010. masina ma costat full option 8600 euro cu programul rabla 5 ani garantie motor 1,4 16v. prima impresie a fost extraordinara, interiorul superb, confortabil, se conduce foarte usor, silentioasa, la drum lung e o placere extraordinara sa o conduci. ei bine...in iarna mia aparut pe bord prima problema "Engine Check"(km parcursi:6000). am fost la reprezentanta si mi-au zis k cik e de la frig...buuun...a trecut iarna si semnalul incepuse dispara...insa de fiecare data cand alimentez imi apare iarasi semnalul pt vreo cativa km..pana aici nimic ingrijorator. Zilele trecute mi sa intamplat de nenumarate ori sa mi se inece motorul la semafoare, giratorii etc. acuma e in service si astept sa o repare.
masina in sine nu e cine stie ce. dar la banii astia se merita...parerea mea. decat logan.
Defecte:
1. ce am spus mai devreme
2. nu are stabilitate in curbe
3. dak vrei sa mergi mai sport iti consuma cam mult.
4. farurile sunt cam chioare
5. nu prea se infige cand ai nevoie (dak vrei sa faci o depasire mai rapida trebuie sa o tii in 3500 - 4000 rpm altfel trage f greu...nu prea se simt cei 101 cp)
Avantaje:
1. la banii astia e f confortabila
2. silentioasa
3. consum bun (mai ales afara)
4. 5 ani garantie (te doare la basca)
5. e masina de familie perfecta (parerea mea)
poate k am avut eu ghinion de ea...dar mie masina imi place la nebunie.
Bafta!
inceputul paginii

Pagina: 1 din 1Du-te la pagina: 1

   NOU!    Masini noi Concepte Supercar

  Vine primavara: GT86 se decapoteaza
Ca tot ne bucuram noi astazi de un inceput de primavara, iata ca prevestitorii acesteia sosesc inaintea ei ā€“ eu o asteptam de cand s-a lansat versiunea coupe ā€“ in [ continuare ... ]

  Detroit 2013 ā€“ BMW i3 Concept Coupe
L-am tot vazut, in poze, pe internet, in desene si concepte. Am auzit de el, dar nu l-am vazut in ā€œcarne si oaseā€. Iata ca, in sfarsit conceptul electric al [ continuare ... ]

  Totul despre Skoda Rapid. Cat costa in Romania
Noua SKODA Rapid se lanseaza in Romania cu un pret de intrare de 11.990 Euro (TVA inclus). Primul automobil SKODA care se inscrie in noua linie de design a marcii va [ continuare ... ]


mai multe modele noi...



SFATUL ZILEI:

Daca simti un miros urat in masina apeleaza la serviciul de igienizare a instalatiei de aer conditionat auto! Preturi de la 49 lei / masina!

   ANUNTURI SECOND HAND
Cauti oferte de masini second hand? Vrei sa-ti vinzi masina?
Foloseste GRATUIT baza de date
AUTOspot.ro!

adauga un anunt
cauta o masina
 
Volkswagen BORA (2002)

5260 €

 
Volkswagen BORA (2003)

5480 €

 
Skoda FABIA (2008)

2500 €

 
Skoda FABIA (2008)

2500 €

 
Ford FOCUS (2000)

3750 €

 
Opel ASTRA (1997)

1500 €

 
Renault 19 (1993)

1200 €

 
Nissan MICRA (2001)

3500 €

 
Ford TOURNEO CONNECT (2003)

7500 €


cauta prin toate anunturile
pune la vanzare masina ta!

    FORUM - DISCUTII DESPRE MASINI

Ai intrebari, nelamuriri sau probleme cu masina? Scrie-le pe forum si vei primi raspuns de la membrii si administratorii nostri!

Ultimele mesaje:

Leasing - ce se intampla in caz de furt?


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:12

ajutati-ma va rog!!!!!!


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:06

Poze Dacia Logan Tunata


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:02

Bună ziua prieteni


scris de MartinKunde pe 16 Mar, 17:05

caut piese pt. Bora limousine


scris de aserty pe 12 Mar, 22:44

Ajutor .. probleme cutie viteza ford focus


scris de aserty pe 12 Mar, 22:42

ce parere aveti


scris de aserty pe 12 Mar, 22:41

un zbor anulat


scris de aserty pe 12 Mar, 22:37

cea mai buna fata


scris de Gahaka pe 11 Mar, 04:19

iuby meu vrea sa-si ia scooter


scris de aserty pe 13 Feb, 21:51


scrie pe forum



Statistica vizitatori

Acum: 12 vizitatori si 3 membri
Astazi: 1.143 vizitatori
Ultima luna: 31.574 vizitatori

Vezi membrii care sunt on-line acum

Warning: include(deinit.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344

Warning: include(deinit.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344

Warning: include(): Failed opening 'deinit.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344