Nu esti logat!

Login  |  Nu ai cont? Creeaza cont nou!
CAUTA pe site

NOUTATI auto TEST drive din TRAFIC CONSILIER auto SERVICII auto INTERACTIV
stiri

masini noi

concept cars

super cars
test drive

VIP drive

galerii foto

galerii video
subiectul zilei

pe magheru

petrecerea de pietoni

destinatii
consilier juridic

financiar

service / tehnologie

tuning
ghid adrese utile

anunturi second hand

incarcare freon auto

baterie auto
intrebarea zilei

top membri

forum de discutii

contact


AutorMesaj
Adoric
Newbie

Mesaje: 20

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
23-01-2007 15:26
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Taxa auto pentru prima inm



Problema "vapoarelor" e cam cu doua taisuri... Adica da, nu se vor mai putea cumpara din cauza taxei, dar pe de alta parte, nu se va mai putea nici scapa de ele.
Pai cum nu, doar e vorba de PRIMA inmatriculare


Nu, am vrut sa zic ca nu se va mai scapa de ele pentru ca proprietarii nu vor avea destui bani cat sa-si ia alta masina si s-o inmatriculeze, asa ca le vor pastra pe astea.
inceputul paginii
Manole
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
23-01-2007 15:43
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Taxa auto pentru prima



Nu, am vrut sa zic ca nu se va mai scapa de ele pentru ca proprietarii nu vor avea destui bani cat sa-si ia alta masina si s-o inmatriculeze, asa ca le vor pastra pe astea.


Aaa, corect, daca trebuie sa fie taxa, sa fie in limite rezonabile pentru masini rezonabile, sa se interzica aducerea jafurilor pe care le-au abandonat nemtii
inceputul paginii
green
Administrator

Mesaje: 96

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
25-01-2007 18:58
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Taxa auto pentru p

Aaa, corect, daca trebuie sa fie taxa, sa fie in limite rezonabile pentru masini rezonabile, sa se interzica aducerea jafurilor pe care le-au abandonat nemtii


Cam pe asta se tot bat astia in momentul de fata... Tariceanu negociaza la greu cu Comisia, ca el vrea taxa, ca-l doare la inima de poluare...
Iar Vladescu incearca sa ne explice noua ca Comisia Europeana n-a zis ca nu e voie cu taxa, doar ca e prea mare fata de valoarea emisiilor... Pe naiba, comisarii au spus clar ca si masinile mai vechi tot bunuri de consum sunt, si circulatia lor trebuie lasata libera pe piata europeana.
Mi se pare tare haios cum fix acum i-a apucat durerea de mediu. Aveau nevoie sa intre in UE ca sa le pese de stratu' de ozon?
inceputul paginii
Turungiu Dan
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
01-03-2007 15:43
taxa

stiti cumva, daca masina nu e inca inmatriculata pe numele meu, si urmeaza sa ramana o perioada neinmatriculata, trebuie sa o declar la fisc si sa-i platesc impozitul?
inceputul paginii
I_luv_carz
Junior member

Mesaje: 29

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
02-03-2007 15:59
Re: taxa

stiti cumva, daca masina nu e inca inmatriculata pe numele meu, si urmeaza sa ramana o perioada neinmatriculata, trebuie sa o declar la fisc si sa-i platesc impozitul?


trebuie declarata la fisc in termen de 30 zile
inceputul paginii
Miha3la
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
05-03-2007 19:02
Re: Re: taxa

Eu nici nu aprob acesta taxa dar nici n-o huidui pe mine nu ma influenteaza in vreun fel( poate daca vroiam sa-mi aduc vreo masina de dincolo).Dar parerea mea ii mai bine sa iti iei o masina mai noua(d.p.d.v. al protectiei mediului) bineinteles cei care au bani cei care n-au merg pe jos sau cu bicicleta sa mai slabeasca un pic.
inceputul paginii
justitiarul
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
15-03-2007 12:43
structurile mafiote fac legile in favoarea lor

cea mai mare structura mafiota din romania care sa consolidat inclusiv la nivel guvernamental si prezidential este cea a importatorilor si producatorilor de autoturisme.legile in domeniu sunt facute de ei,cei desemnati sa le faca numai le pun in aplicare si asta fara nici o dezbatere sau intarziere.nu exista nici o indoiala ca aceasta este o structura si functioneaza dupa reguli mafiote din moment ce nici unu din guvernantii desemnati de noi nu are curajul macar sa discute despre aceste subiecte dar mai sa ia masuri.primele legi care le favoriza afacerile au fost autoturisme pana in 8 ani,apoi cele cu euro 2,3,4 ca in final sa apara cea cu taxa de prima inmatriculare.primele legi au fost elaborate chiar de actualul presedinte pe cand era ministrul transporturilor iar ultima lege de guvernul actual in care priministrul este desemnat de aceasta structura mafiota presdinte de onoare,dumnealui fiind si cel care nici nu vrea sa auda de vreo modificare a acestei taxe dar mai de anularea ei.acesta este modul clasic de functionare al structurilor mafiote prin infiltrarea in cele mai inalte structuri pentu a controla in totalitate zonele de interese.daca romania va trebui sa plateasca pentru astfel de greseli vom plati tot noi contribuabili de rand,presedintele si prim ministru sunt interesati de binele lor nu al nostru ca dovada si scandalurile din ultima vreme cauzate tot de sferele de interese.in incheiere vreau sa spun ca totusi ori ce rau e in spre bine,pe aceste legi are si tara noastra un loc in topul miliardarilor,cine nu si-ar dori sa-i mearaga asa usor in afaceri!
inceputul paginii
anda4
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
15-03-2007 13:26
coruptii controleaza coruptia!

nu de geaba comisia ue a spus ca in romania nu numai ca nu sa rezolvat problema coruptiei dar aceasta a scapat de sub control.vreau sa ii contarazic,la noi in tara coruptia este total sub control,controlata si dirijata la cele mai inalte nivele,chiar de cei alesi de noi.
PS>in ultima perioada s-a cam imputit ciolanul,se pare ca nu mai le ajunge la toti,s-au ciocnit sferele de interese(vezi scandalul primminstro-presidential).chir fara nici o rusine se demasca unul pe celalalt,iar noi stam si ne uitam cu gurile cascate,ei au impresia ca noi suntem prosti si nu ne dam seama de gravitatea abuzurilor care le fac si o sa le inghitim gogosile lor justificative cu care vor sa apara in fata noastra ca niste victime,de fapt fiind foarte corecti!?
inceputul paginii
anda4
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
20-03-2007 13:58
Tupeul firmei dacia-renault !

Unde sunt promisiunile facute de investitorii de la renault ca vor scoate dacia logan la 5000 euro?
Dupa ce guvernul Tericeanu prin legile de descurajare a importurilor de autoturisme rulate a contribuit direct la incurajarea acestui producator ca sa ridice pretul acestui autoturism pana la aproximativ 12000 euro,cei de la renault mai au si tupeul sa ameninte ca vor concedia jumatate din angajati daca guvernul anuleaza sau reduce taxa de prima inmatriculare!
Ne aflam in fata unui santaj la cel mai inalt nivel,emis oficial prin presa si televiziune fara nici o retinere!
Mentionez ca legislatia tarii noastre sanctioneaza foarte drastic astfel de fapte!
De ce nu se sesizeaza cei in drept sa o faca si sa ia masuri?simplu coruptie!
Inca o dovada in plus ca legile la noi in tara sunt elaborate numai pentru oameni de rand,pentru cei bogati si din structurile guvernamentale nu au nici o valoare!
Eu vreau sa ii intreb pe cei din conducerea firmei dacia-renault cum si-au facut ei calculele ca in timp ce ne promiteau loganul la 5000 euro faceau angajeri masive iar cand ne vand loganul la peste 10000 euro le scartaie afacerea si se gandesc la reucerea de personal si nu oricum ci cu 50% exact ca firmele care sunt in pragul falimentului!?
inceputul paginii
justitiarul
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
20-03-2007 14:22
Un semnal de alarma !

Un semnal de alarma!
Vreau sa atrag atentia pe aceasta cale partidelor aflate la guvernare ca lipsa de diplomatie fata de electorat si ne promovarea intereselor cetatenilor in elaborarea legilor,fapte de care dau dovada cei doi lideri ai acestora va fi sanctionata drastic in urmatoarele alegeri!
consider ca ar fi pacat ca cele doua partide sa piarda sprijinul si increderea electoratului care au obtinut-o cu eforturi si sacrificii foarte mari din cauza celor doi lideri care promoveaza legi in favoarea si interesul unor anumite grupuri si nu a cetatenilor de rand!
pana la urmatoarele alegeri mai este timp sa se ia masuri!
intrun cuvant legi pre cum taxa de prima inmatriculare o puteti privi ca o taxa de adio pe care o loati de la majoritatea electorilor!
inceputul paginii
anda4
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
20-03-2007 15:22
Cine greseste si cine plateste?

ar trebui facut un referendum legat de aceasta taxa,ca sa stabilim noi cine plateste amenda ce va urma!
momentan este stabilit tot de guvernanti ca sa fie platita din buget adica tot din banii nostrii!
normal ar fi sa o plateasca toata gasca de la importatorii de autoturisme noi,firmele interne producatoare de autoturisme pana la comisia desemnata cu elaborarea acestei legi in frunte cu priministrul!
intrun cuvant de cei care au avut de castigat din aceasta restrictie,nu noi care nici nu am vrut sa auzim de ea!
orisicum asta nu se va intampla intr-o tara unde smecherul oranduieste si fraierul plateste!
inceputul paginii
anda4
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
22-03-2007 10:18
suntem fraieri?

ieri pe postul tv prima la stiri a confirmat ca tericeanu are afaceri in domeniul importurilor de autoturisme si ca urmare aceasta taxa este clar conceputa ca sa-i mearga lui afacerea!chiar justitia nu se sesizeaza in acest caz?clar ori justitia e corupta ori le e frica la domnii magistrati sa se implice!inseamna ca avem de aface cu o structura mafiota care controleaza importurile auto si productia interna din care face parte si tovarasul priministru!tovarasul pentru ca ne impune reguli de viata asemanatoare cu fostul tovaras.
sa speram ca forurile internationale se vor sesiza si vor loa masuri sau sa vina alegeri anticipate ca sa scapam odata de aceste capuse
inceputul paginii
anda4
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
22-03-2007 11:01
ne intoarcem la dictatura?

am uitat un amanunt tot legat de taxa,la aceleasi stiri pe prima tv am fost anuntati noi fraierii de rand ca amenda inevitabila care o va primi romania va fi platita de contribuabili din buget,nu cei vinovati ba mai mult probabil din incapatanarea lui tericeanu aceasta va fi majorata.
ce se intampla in ultima vreme ma pune pe ganduri se pare ca tovarasul priministru ne pregateste ceva,acum are doua functii in stat priministru si ministru de eterne,tot ce este posibil dupa demiterea lui basescu isi va loa si functia de presedinte al tarii.cred ca va avea o mare realizare,in ritmul asata poate scoate romania din ue.si tovarasul ceausescu avea mai multe funcii dar era dictator!
cred ca ne indreptam spre un regim totalitar-dictatorial!?
inceputul paginii
Iurii
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
22-03-2007 17:59
Re: structurile mafiote fac legile in favoarea lor

cea mai mare structura mafiota din romania care sa consolidat inclusiv la nivel guvernamental si prezidential este cea a importatorilor si producatorilor de autoturisme.legile in domeniu sunt facute de ei,cei desemnati sa le faca numai le pun in aplicare si asta fara nici o dezbatere sau intarziere.nu exista nici o indoiala ca aceasta este o structura si functioneaza dupa reguli mafiote din moment ce nici unu din guvernantii desemnati de noi nu are curajul macar sa discute despre aceste subiecte dar mai sa ia masuri.primele legi care le favoriza afacerile au fost autoturisme pana in 8 ani,apoi cele cu euro 2,3,4 ca in final sa apara cea cu taxa de prima inmatriculare.primele legi au fost elaborate chiar de actualul presedinte pe cand era ministrul transporturilor iar ultima lege de guvernul actual in care priministrul este desemnat de aceasta structura mafiota presdinte de onoare,dumnealui fiind si cel care nici nu vrea sa auda de vreo modificare a acestei taxe dar mai de anularea ei.acesta este modul clasic de functionare al structurilor mafiote prin infiltrarea in cele mai inalte structuri pentu a controla in totalitate zonele de interese.daca romania va trebui sa plateasca pentru astfel de greseli vom plati tot noi contribuabili de rand,presedintele si prim ministru sunt interesati de binele lor nu al nostru ca dovada si scandalurile din ultima vreme cauzate tot de sferele de interese.in incheiere vreau sa spun ca totusi ori ce rau e in spre bine,pe aceste legi are si tara noastra un loc in topul miliardarilor,cine nu si-ar dori sa-i mearaga asa usor in afaceri!



Ma tot stradui sa vad cu ce vechime se poate aduce si inmatricula in tara un autoturism din Germania, dar din cate am mai citit asta nu mai conteaza, ci conteaza doar standardele Euro 2, 3 si 4 ??? Si daca e asa sau nu, poate cineva sa-mi spuna care este baza legala ?
inceputul paginii
anda4
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
23-03-2007 11:02
scoaterea taxei auto o simpla iluzie

nu va faceti iluzii,taxa nu va fi scoasa romania se indreapta spre dictatura,nu vedeti lui tericeanu nu i-a ajuns functia de priministru s-a autoproclamat si ministru de externe,probabil dupa ce scapa de basescu se va autoproclama si presedinte,si ceausescu avea mai multe functii in stat,dar tericeanu il intrece si in comportament.sigur va pati ca ministrul ungariei daca nu mai rau.e inconstient!!daca ar fi urmarit procesul lui ceausescu si-ar fi dat seama ca multe din capetele de acuzare i se potrivesc!
inceputul paginii
green
Administrator

Mesaje: 96

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
23-03-2007 13:11
Re: Re: structurile mafiote fac legile in favoarea

Ma tot stradui sa vad cu ce vechime se poate aduce si inmatricula in tara un autoturism din Germania, dar din cate am mai citit asta nu mai conteaza, ci conteaza doar standardele Euro 2, 3 si 4 ??? Si daca e asa sau nu, poate cineva sa-mi spuna care este baza legala ?


Nu conteaza doar standardele de poluare, ci si vechimea si capacitatea cilindrica. In functie de cele trei coordonate se calculeaza taxa. Cu cat masina e mai veche, mai poluanta si cu capacitate cilindrica mai mare, cu atat si taxa e mai mare. Nu cred sa existe o limita de vechime, doar ca daca aduci o masina din 1900toamna risti sa te rupa la buzunar inmatricularea.
Baza legala? pai legea s-a dat anul trecut si a intrat in vigoare de la 1 ianuarie, ar trebui s-o gasesti in codul fiscal.

Editat de green pe 23-03-2007 13:12
inceputul paginii
Manole
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
26-03-2007 16:56
Re: Re: Re: structurile mafiote fac legile in favo

O stire interesanta:




Controversata taxa de prima inmatriculare ar putea fi retrimisa in Parlament in urma unei interventii cetatenesti.

Ministrul Finantelor Publice, Sebastian Vladescu, si ministrul Mediului, Sulfina Barbu, isi paseaza raspunderea privind caracterul taxei de prima inmatriculare. In timp ce Vladescu sustine ca taxa auto este una eminamente de mediu si deci poate fi modificata, conform Constitutiei, in urma unei initiative cetatenesti, Barbu afirma ca nu e altceva decit o alta taxa fiscala. „Taxa de prima inmatriculare auto este o taxa de mediu si ea poate face obiectul unei initiative legislative din partea cetatenilor pentru a fi anulata“, a declarat simbata Vladescu la The Money Channel.

Declaratia ministrului liberal al Finantelor intra in contradictie cu cea a ministrului democrat al Mediului, Sulfina Barbu. „Mentionez ca aceasta taxa (n.red. - taxa de prima inmatriculare) este o masura fiscala. Sint convinsa ca Ministerul Finantelor, avind termenele la dispozitie, va gasi solutii pentru ca aceasta masura sa nu fie nici excesiva si nici sa nu incalce Tratatul de aderare“, a declarat Barbu.

Capcana pentru Vladescu

„Voi trimite miine (n.red.- astazi) o scrisore ministrului Finantelor in care ii voi cere sa dea un raspuns daca taxa de inmatriculare este una fiscala sau de mediu. Domnul Vladescu a cazut intr-o capcana cind a spus ca e taxa de mediu. Eu sint convins ca 99% e taxa fiscala. Dar astept un raspuns sa vad daca e vorba de nepricepere sau de rea-vointa“, a spus presedintele dealerului second-hand Autovit, Liviu Dobrin.

„Nu ne-am apucat inca de strins semnaturi, pentru ca trebuie sa asteptam raspunsul Finantelor. Daca domnul Vladescu va raspunde ca e taxa de mediu, atunci vom face si acest lucru“, a adaugat Dobrin.

Conform Constitutiei, cetatenii care isi manifesta dreptul la initiativa legislativa trebuie sa provina din cel putin un sfert din judetele tarii, iar in fiecare dintre aceste judete, inclusiv in municipiul Bucuresti, trebuie sa fie inregistrate cel putin 5.000 de semnaturi in sprijinul acestei initiative. Tot in Constitutie se precizeaza ca nu pot face obiectul initiativei legislative a cetatenilor problemele fiscale, cele cu caracter international, amnistia si gratierea.

Unde se inscrie taxa?

In nota de fundamentare a Codului fiscal, care a intrat in vigoare la 1 ianuarie 2007, prevederile legate de taxa auto de prima inmatriculare se afla la acelasi capitol cu accizele nearmonizate. In articolul 1 al Codului fiscal se spune ca „prezentul cod stabileste cadrul legal pentru impozitele si taxele care constituie venituri la bugetul de stat si bugetele locale, precizeaza contribuabilii care trebuie sa plateasca aceste impozite si taxe, precum si modul de calcul si de plata al acestora“.


Deci solutia e in mainile noastre. Dar cum ne mobilizam sa strangem semnaturile?
inceputul paginii
Iurii
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
27-03-2007 16:38
Re: Re: Re: Re: structurile mafiote fac legile in

O stire interesanta:




Deci solutia e in mainile noastre. Dar cum ne mobilizam sa strangem semnaturile?



Stimati cetateni, daca este vorba despre un drept pe care am putea sa-l avem si nu-l avem, din cauza ca cineva face lobby, atunci sa ne mobilizam pentru semnaturi. Puteti conta pe o semnatura din partea mea (ca un bun cetatean al municipiului Bucuresti, chiar daca sunt in Chisinau).

PS: in data de 21.03.07 Comisia Europeana a trimis o cerere oficiala Romaniei pentru revizuirea "taxei de prima inmatriculare": "Comisia Europeana a decis sa trimita Romaniei si Maltei cereri oficiale pentru ca acestea sa modifice legislatia privind taxa de inmatriculare, care este discriminatorie pentru masinile second-hand cumparate din celelalte state membre. Cererile sunt sub forma unei 'scrisori de notificare oficiale', acestea fiind prima faza a procedurii de trimitere in judecata prevazuta de articolul 226 al Tratatului CE. Daca in urmatoarele doua luni Comisia Europeana nu va primi un raspuns satisfacator din partea acestor state membre, poate trece la urmatoarea faza a procedurii si sa trimita, in cele din urma, aceste cazuri Curtii de Justitie a Comunitatilor Europene." (citat de INFOEUROPA - Taxa de prima inmatriculare - proceduri de trimitere in judecata a Maltei si Romaniei). Puteti gasi scrisoarea accesand lincul urmator:
http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?reference=IP/07/372&format=HTML&aged=0&language=EN&guiLanguage=en;



inceputul paginii
green
Administrator

Mesaje: 96

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
27-03-2007 17:58
Re: Re: Re: Re: Re: structurile mafiote fac legile

Stimati cetateni, daca este vorba despre un drept pe care am putea sa-l avem si nu-l avem, din cauza ca cineva face lobby, atunci sa ne mobilizam pentru semnaturi. Puteti conta pe o semnatura din partea mea (ca un bun cetatean al municipiului Bucuresti, chiar daca sunt in Chisinau).


S-A facut o petitie online pentru eliminarea taxei, o gasiti la acest link: http://www.romanianews.net/petitie-taxa-auto.html


Nu e ceva oficial, insa e o dovada clara a opiniei generale in legatura cu aceasta taxa... un prim pas afara din resemnare.
inceputul paginii
I_luv_carz
Junior member

Mesaje: 29

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
30-03-2007 14:49
Re: Re: Re: Re: Re: Re: structurile mafiote fac le

IAR noutati...

Taxa auto pica in doua luni


Taxa de prima inmatriculare este discriminatorie si trebuie modificata. Sint discutate mai multe variante si solutia va fi gasita inainte de doua luni.

Problema va fi solutionata in perioada urmatoare pentru ca taxa este discriminatorie, a anuntat seful Departamentului pentru Afaceri Europene (DAE), Adrian Ciocanea (foto). El a precizat ca autoritatile romane vor gasi o solutie inainte de cele doua luni pe care le au la dispozitie pentru ca oficialii Comisiei Europene sa treaca la urmatorul pas in incercarea de a sanctiona Romania pentru ca a introdus o taxa discriminatorie. „Taxa este discriminatorie si trebuie modificata. Exista mai multe variante de solutionare, dar acestea sint de competenta celor trei ministere implicate, Ministerul Finantelor, care a introdus in Codul fiscal respectiva taxa, Ministerul Mediului, care a avut in vedere aceasta taxa ca una de protectie a mediului, si Ministerul Economiei, care discuta din punctul de vedere al bazei industriale, al starii parcului industrial“, a spus Ciocanea. El a aratat ca sint mai multe variante in discutie, care au in vedere scrisoarea initiala de somatie a Comisiei Europene transmisa autoritatilor romane.



Mai, apar cate 2-3 stiri despre taxa asta pe zi si in cea mai mare parte spun toate aceleasi lucruri. Voi ati observat sa se fi SCHIMBAT ceva pe bune de cand se tot bate apa-n piua?
inceputul paginii

Pagina: 2 din 3Du-te la pagina: << 1 2 3 >>

   NOU!    Masini noi Concepte Supercar

  Vine primavara: GT86 se decapoteaza
Ca tot ne bucuram noi astazi de un inceput de primavara, iata ca prevestitorii acesteia sosesc inaintea ei – eu o asteptam de cand s-a lansat versiunea coupe – in [ continuare ... ]

  Detroit 2013 – BMW i3 Concept Coupe
L-am tot vazut, in poze, pe internet, in desene si concepte. Am auzit de el, dar nu l-am vazut in “carne si oase”. Iata ca, in sfarsit conceptul electric al [ continuare ... ]

  Totul despre Skoda Rapid. Cat costa in Romania
Noua SKODA Rapid se lanseaza in Romania cu un pret de intrare de 11.990 Euro (TVA inclus). Primul automobil SKODA care se inscrie in noua linie de design a marcii va [ continuare ... ]


mai multe modele noi...



SFATUL ZILEI:

Daca simti un miros urat in masina apeleaza la serviciul de igienizare a instalatiei de aer conditionat auto! Preturi de la 49 lei / masina!

   ANUNTURI SECOND HAND
Cauti oferte de masini second hand? Vrei sa-ti vinzi masina?
Foloseste GRATUIT baza de date
AUTOspot.ro!

adauga un anunt
cauta o masina
 
Volkswagen BORA (2002)

5260 €

 
Volkswagen BORA (2003)

5480 €

 
Skoda FABIA (2008)

2500 €

 
Skoda FABIA (2008)

2500 €

 
Ford FOCUS (2000)

3750 €

 
Opel ASTRA (1997)

1500 €

 
Renault 19 (1993)

1200 €

 
Nissan MICRA (2001)

3500 €

 
Ford TOURNEO CONNECT (2003)

7500 €


cauta prin toate anunturile
pune la vanzare masina ta!

    FORUM - DISCUTII DESPRE MASINI

Ai intrebari, nelamuriri sau probleme cu masina? Scrie-le pe forum si vei primi raspuns de la membrii si administratorii nostri!

Ultimele mesaje:

Ajuutooor!!! Nu merge alarma!


scris de aserty pe 25 Apr, 12:05

Chevrolet ce nu mai pornește


scris de aserty pe 25 Apr, 12:02

reexaminare


scris de aserty pe 08 Apr, 19:05

Ce inseamna bunul-simt la volan?


scris de aserty pe 08 Apr, 19:03

Cum să detectați și să prindeți un escroc?


scris de Vender pe 02 Apr, 11:31

Rent-a-hacker! (https://t.me/Blackhat_plug)


scris de ChrisDamian1 pe 29 Mar, 17:55

Rent-a-hacker! (https://t.me/Blackhat_plug)


scris de ChrisDamian1 pe 29 Mar, 12:27

Leasing - ce se intampla in caz de furt?


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:12

ajutati-ma va rog!!!!!!


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:06

Poze Dacia Logan Tunata


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:02


scrie pe forum



Statistica vizitatori

Acum: 12 vizitatori si 3 membri
Astazi: 1.143 vizitatori
Ultima luna: 31.574 vizitatori

Vezi membrii care sunt on-line acum

Warning: include(deinit.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344

Warning: include(deinit.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344

Warning: include(): Failed opening 'deinit.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344