Nu esti logat!

Login  |  Nu ai cont? Creeaza cont nou!
CAUTA pe site

NOUTATI auto TEST drive din TRAFIC CONSILIER auto SERVICII auto INTERACTIV
stiri

masini noi

concept cars

super cars
test drive

VIP drive

galerii foto

galerii video
subiectul zilei

pe magheru

petrecerea de pietoni

destinatii
consilier juridic

financiar

service / tehnologie

tuning
ghid adrese utile

anunturi second hand

incarcare freon auto

baterie auto
intrebarea zilei

top membri

forum de discutii

contact


AutorMesaj
Andrei
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
15-07-2006 15:41
Passat sau Ford Mondeo!

Salut..Vreau sa-mi spuneti si mie daca e mai bine sa-mi iau passat 2.0 TDI sau Mondeo cu acelasi motor. Arata mult mai bine Passatul dar la Mondeo am garantie 4 ani, fata de 2 la Volkswagen.
inceputul paginii
alex
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
12-02-2007 16:11
Re: Passat sau Ford Mondeo!

mondeo e mai bun
inceputul paginii
costin
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
08-03-2007 17:49
Re: Re: Passat sau Ford Mondeo!

Passatul este mult mai bun si mai ieftin de intretinut.Fordul are morotul zgomotos.Eu as alege passat...asta si depin ...
inceputul paginii
TheStig
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
03-05-2007 14:40
Re: Passat sau Ford Mondeo!

iti spun eu ..ia-ti passat...
k eu am mondeo shi nu ash mai face aceiashi greseala...confortul e mai bun in vw
inceputul paginii
dago_sud
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
01-08-2007 04:07
Re: Re: Passat sau Ford Mondeo!

iti spun eu ..ia-ti passat...
k eu am mondeo shi nu ash mai face aceiashi greseala...confortul e mai bun in vw
ford mondeo ghia 2,0 tdci 131 hp motor duratorq este peste passat la toate capitolele,si asta nu ca o spun eu,o spun testele.si apropos de comfort este la greu,poate este prima din clasa ei
inceputul paginii
monica_braia
Newbie

Mesaje: 1

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
01-08-2007 19:47
Re: Re: Re: Passat sau Ford Mondeo!

buna.am un un ford fiesta model 2006.am avut de curand un accident cu el,vinovata nu am fost eu,dar cert este ca masina este avariata in fata si in spate.sunt mai mult chestii de tinichigerie-vopsitorie,motorul nu are nimic.puteti sa-mi recomandati un service in afara de bdt,colina si romcar?(care sa lucreze cu ASTRA asigurari si sa-si recupereze banii direct de la asiguratori.
mony
inceputul paginii
iulian
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
02-09-2007 18:07
Re: Passat sau Ford Mondeo!

Salut.eu miam luat mondeo si il vad mai bun decat pasat,cel putin asa scrie in reviste
inceputul paginii
adyboy
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
11-12-2007 19:45
Re: Re: Passat sau Ford Mondeo!

ia-ti frate ford mondeo.Eu am achizitionat unu acum 2 luni si sunt super multzumit.Ii un ghia de 131 cai.Ai un confort super...si sa nu mai vb de motorizre.II super tare.mai ales la 170-190 km\h.Mananca pamantul....ink odata iati MONDEO
inceputul paginii
Laura
Newbie

Mesaje: 1

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
16-12-2007 21:30
Re: Re: Re: Passat sau Ford Mondeo!

Adyboy are dreptate! Mondeo clar, fara alte discutii! Sunt posesoarea unui Mondeo 2002, TDCI 2,0L 116 cai...m-am indragostit de cand m-am urcat in masina...de la design interior pana la felul cum raspunde la comenzi! Pot sa fac o comparatie clara si obiectiva intre Passat si Mondeo pt ca am condus si Passat,masina fiind a unui prieten si dupa cum am spus, in prezent conduc Mondeo! NU SE COMPARA! Mondeo este net superior din toate punctele de vedere. Si vb aici de spatiu, confort, aspect interior si exterior, finisaje...tot! Si ca intretinere este f ok! Iubesc masina asta si nu as schimba-o cu 7 Passate. Si visez sa-mi pot lua in viitorul apropiat Mondeo cu motorul de 2,0L 131 cai......mai tanara un pic... Asa ca, in concluzie, ia-ti MONDEO! Clar!
inceputul paginii
mak
Newbie

Mesaje: 10

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
04-01-2008 14:10
Re: Passat sau Ford Mondeo!

ba prosti sunteti k passat e mult mai bun in toate. Am un vecin care si-a luat noul mondeo si a vrut sa il vanda dupa 2 zile si sa cumpere un passat k al meu k nici nu se compara mondeo cu passatul cu toate k au acelasi motor
Catalin_93
inceputul paginii
mak
Newbie

Mesaje: 10

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
04-01-2008 14:12
Re: Re: Re: Re: Passat sau Ford Mondeo!

Adyboy are dreptate! Mondeo clar, fara alte discutii! Sunt posesoarea unui Mondeo 2002, TDCI 2,0L 116 cai...m-am indragostit de cand m-am urcat in masina...de la design interior pana la felul cum raspunde la comenzi! Pot sa fac o comparatie clara si obiectiva intre Passat si Mondeo pt ca am condus si Passat,masina fiind a unui prieten si dupa cum am spus, in prezent conduc Mondeo! NU SE COMPARA! Mondeo este net superior din toate punctele de vedere. Si vb aici de spatiu, confort, aspect interior si exterior, finisaje...tot! Si ca intretinere este f ok! Iubesc masina asta si nu as schimba-o cu 7 Passate. Si visez sa-mi pot lua in viitorul apropiat Mondeo cu motorul de 2,0L 131 cai......mai tanara un pic... Asa ca, in concluzie, ia-ti MONDEO! Clar!
Mondeo e masina ? asta nu e masina e o porcarie pe langa vw passat chiar si pe langa un polo .
daka vrei masina iati passat. nu ai vazut disign jmcher si calitate in intrerior
Catalin_93
inceputul paginii
mak
Newbie

Mesaje: 10

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
04-01-2008 14:16
Re: Passat sau Ford Mondeo!

XXXford mondeo ghia 2,0 tdci 131 hp motor duratorq este peste passat la toate capitolele,si asta nu ca o spun eu,o spun testele.si apropos de comfort este la greu,poate este prima din clasa ei.XXX Ba voi ati auzit ce spune prostul asta de mai sus ? Cand va vi mai bun Duratorq fata de TDI? Fak pariu k nici nu a mers cu passat care e superior la orice capitol chiar si la A4. dar ce sa faci la prostii care nu le au cu masinile nu?
mai bn dute si culca te
Catalin_93
inceputul paginii
cristi_CGG
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
08-01-2008 19:19
Re: Re: Passat sau Ford Mondeo!

catalin_93 , cred ca '93 e anu de nastere , parerea mea e sa nu mai faci oamenii prosti ca s-ar putea sa le zici si tata , dar in fine , mai uita-te pe siteuri sau macar emisiuni auto , dar sa stii ca duratorq dintotdeauna a fost mai bun ca tdi, si sa-ti mai zic ca tdi este de moda veche , asta nu vorbesc ca am eu ford dar sa stii ca nu-mi pare rau ca mi-am luat , si dak mi-as mai lua o masina tot ford ar fi, am si un passat din 2003 si il vand pentru ca am avut foarte multe probleme cu el
inceputul paginii
axwel
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
10-01-2008 15:45
Re: Re: Re: Passat sau Ford Mondeo!

bai calin c**** 93, odata am citit comentariile tale si m-am aprins..ce varza cu jumari esti tu de-i faci pe ceilalti prosti mai obositule? de imi erai in fata, iti futeam o bataie pentru cuvintele dulci introduse in comentariile tale...vezi pe viitor, sunt opiniile oamenilor de unde dreptul asta de a jignii...ca vezi doamne ai passat...cea mai cea masina...
inceputul paginii
cristi_CGG
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
12-01-2008 23:28
Re: Re: Re: Re: Passat sau Ford Mondeo!

asta a intrat pe forum sa jigneasca oameni care pur si simplu isi fac o parere despre ceea ce vor sa cumpere sau ceea ce au.
inceputul paginii
tocatoru
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
28-01-2008 11:47
Passat sau Ford Mondeo!

baietzi numai va contratzi asa de tare,gandinduma la un Mondeo '93 si un Passat '93 nu cred ca trebuie sa va dau raspunsu care e mai bun sau mai confortabil, benentzeles Mondeo.
Tot asa este si acuma de la aspect pana la motorizare asa este si in prezent Mondeo 2007 este mult mai frumos ca un Passat, doar ca gusturile nu se discuta.
inceputul paginii
alexneagu
Newbie

Mesaje: 2

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
21-02-2008 02:28
Re: Passat sau Ford Mondeo!

Sincer, eu as plusa putin. De ce nu Passat Coupe cu 4 usi? E un model care se va lansa in curand si pe la noi (am dat de el din intamplare, pe http://www.brands-magazine.com/auto/art-5.html)
Si pentru ce lista de dotari are... cei 21.500 euro fara TVA par o investitie excelenta.
Alex Neagu
inceputul paginii
barilla
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
23-02-2008 01:44
ai idee cand apare passatul asta coupe?

Sincer, eu as plusa putin. De ce nu Passat Coupe cu 4 usi? E un model care se va lansa in curand si pe la noi (am dat de el din intamplare, pe http://www.brands-magazine.com/auto/art-5.html)
Si pentru ce lista de dotari are... cei 21.500 euro fara TVA par o investitie excelenta.
inceputul paginii
Barilla
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
23-02-2008 01:54
ma bag in seama cu toate ca nu am passat si mondeo

Am facut test drive cu ambele masini si nu mai asa iti poti da sema care este mai buna. As alege passatul are mai multa fota si prestanta in lume dar am auzit ca au mari probleme, sa strica tot felu de lucruri la ele, iti dai seama daca sunt 1.000.000 de passaturi (ultimul tip,2006-2008),sant facute la repezeala si asa isi dau cu firma in cap si lumea se duce si isi cumpara un ford mondeo ca ei la capitolul asta stau mai bine. Oricum nu gasesti masina sa nu ai probleme cu ea.
inceputul paginii
iulian
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
29-02-2008 18:08
Re: Re: Passat sau Ford Mondeo!

iti spun eu ..ia-ti passat...
k eu am mondeo shi nu ash mai face aceiashi greseala...confortul e mai bun in vw

ai prost esti...sigur mondeo nu e al tau ci a lui ticuto si pun pariu ca nu ai citit o revista de specialitate in viatza ta...si nici top gear nu ai vazut...mondeo e cotat cel mai bine...mai bine decat seria 3 si C class mercedes raport calitate pretz + performantze pe circuit....de noul mundeo nu mai vb....
inceputul paginii

Pagina: 1 din 3Du-te la pagina: 1 2 3 >>

   NOU!    Masini noi Concepte Supercar

  Vine primavara: GT86 se decapoteaza
Ca tot ne bucuram noi astazi de un inceput de primavara, iata ca prevestitorii acesteia sosesc inaintea ei ā€“ eu o asteptam de cand s-a lansat versiunea coupe ā€“ in [ continuare ... ]

  Detroit 2013 ā€“ BMW i3 Concept Coupe
L-am tot vazut, in poze, pe internet, in desene si concepte. Am auzit de el, dar nu l-am vazut in ā€œcarne si oaseā€. Iata ca, in sfarsit conceptul electric al [ continuare ... ]

  Totul despre Skoda Rapid. Cat costa in Romania
Noua SKODA Rapid se lanseaza in Romania cu un pret de intrare de 11.990 Euro (TVA inclus). Primul automobil SKODA care se inscrie in noua linie de design a marcii va [ continuare ... ]


mai multe modele noi...



SFATUL ZILEI:

Daca simti un miros urat in masina apeleaza la serviciul de igienizare a instalatiei de aer conditionat auto! Preturi de la 49 lei / masina!

   ANUNTURI SECOND HAND
Cauti oferte de masini second hand? Vrei sa-ti vinzi masina?
Foloseste GRATUIT baza de date
AUTOspot.ro!

adauga un anunt
cauta o masina
 
Volkswagen BORA (2002)

5260 €

 
Volkswagen BORA (2003)

5480 €

 
Skoda FABIA (2008)

2500 €

 
Skoda FABIA (2008)

2500 €

 
Ford FOCUS (2000)

3750 €

 
Opel ASTRA (1997)

1500 €

 
Renault 19 (1993)

1200 €

 
Nissan MICRA (2001)

3500 €

 
Ford TOURNEO CONNECT (2003)

7500 €


cauta prin toate anunturile
pune la vanzare masina ta!

    FORUM - DISCUTII DESPRE MASINI

Ai intrebari, nelamuriri sau probleme cu masina? Scrie-le pe forum si vei primi raspuns de la membrii si administratorii nostri!

Ultimele mesaje:

Rent-a-hacker! (https://t.me/Blackhat_plug)


scris de ChrisDamian1 pe 29 Mar, 12:27

Leasing - ce se intampla in caz de furt?


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:12

ajutati-ma va rog!!!!!!


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:06

Poze Dacia Logan Tunata


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:02

Bună ziua prieteni


scris de MartinKunde pe 16 Mar, 17:05

caut piese pt. Bora limousine


scris de aserty pe 12 Mar, 22:44

Ajutor .. probleme cutie viteza ford focus


scris de aserty pe 12 Mar, 22:42

ce parere aveti


scris de aserty pe 12 Mar, 22:41

un zbor anulat


scris de aserty pe 12 Mar, 22:37

cea mai buna fata


scris de Gahaka pe 11 Mar, 04:19


scrie pe forum



Statistica vizitatori

Acum: 12 vizitatori si 3 membri
Astazi: 1.143 vizitatori
Ultima luna: 31.574 vizitatori

Vezi membrii care sunt on-line acum

Warning: include(deinit.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344

Warning: include(deinit.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344

Warning: include(): Failed opening 'deinit.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344