Nu esti logat!

Login  |  Nu ai cont? Creeaza cont nou!
CAUTA pe site

NOUTATI auto TEST drive din TRAFIC CONSILIER auto SERVICII auto INTERACTIV
stiri

masini noi

concept cars

super cars
test drive

VIP drive

galerii foto

galerii video
subiectul zilei

pe magheru

petrecerea de pietoni

destinatii
consilier juridic

financiar

service / tehnologie

tuning
ghid adrese utile

anunturi second hand

incarcare freon auto

baterie auto
intrebarea zilei

top membri

forum de discutii

contact


AutorMesaj
mihai
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
21-12-2006 13:18
cum pot cumpara o masina in leasing pe firma

sal all stie cineva daca pot cumpara o masina la firma la care lucrez in leasing astfel incat sa am certitudinea ca masina e a mea sa nu se trezeasca firma ..ca desi eu platesac masina sa zica sti masina e pe numele firmei deci e masina noastra? any ideea?
inceputul paginii
Iulian
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
21-12-2006 19:31
Re: cum pot cumpara o masina in leasing pe firma

sal all stie cineva daca pot cumpara o masina la firma la care lucrez in leasing astfel incat sa am certitudinea ca masina e a mea sa nu se trezeasca firma ..ca desi eu platesac masina sa zica sti masina e pe numele firmei deci e masina noastra? any ideea?


Lucrurile sunt destul de clare. Daca iei o masina in leaseing, indiferent daca este pe firma sau persoana fizica, automobilul este al firmei de leasing pana la achitarea ultimei rate si a valorii reziduale. Deci chiar daca in acte masina este pe numele firmei, ea practic nu este a acesteia. Daca platesti tu ratele, te sfatuiesc sa faci un contract cu firma la care lucrezi, in care sa se stipuleze ca la sfarsitul leaseingului, masina va fi a ta.
inceputul paginii
jon
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
13-01-2007 16:14
Re: cum pot cumpara o masina in leasing pe firma

nu face asta asta iti spun
inceputul paginii
green
Administrator

Mesaje: 96

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
15-01-2007 17:53
Re: Re: cum pot cumpara o masina in leasing pe fir

nu face asta asta iti spun


De ce nu? SI pe mine m-ar fi interesat, cam ce probleme ar fi?
inceputul paginii
somebody
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
11-09-2007 17:41
Re: Re: Re: cum pot cumpara o masina in leasing pe



De ce nu? SI pe mine m-ar fi interesat, cam ce probleme ar fi?


De ce nu? Intreaba orice jurist sau citeste despre cum au luat teapa slariatii firmei de trista amintire Taxi Valentino, platind ratele la masini pentru promisiunea ca vor fi ale lor...
inceputul paginii
LILI
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
19-11-2007 18:03
Re: Re: Re: Re: cum pot cumpara o masina in leasin

POT CUMPARA O MASINA IN LEASING DACA AM FIRMA DE TAXI?NU AM UN AN DE LA INFIINTARE.
inceputul paginii
ANAMARIA
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
20-12-2007 00:29
Re: Re: Re: Re: Re: cum pot cumpara o masina in le

poti cumpara si dupa o luna de cand te-ai infiintat daca ai o balanta pe profit, dar ai grija cu cine faci leasingul si ce semnezi, sa fie specificat negru pe alb ca vrei sa faci taxi cu ea sa nu patesti ca mine cu TEPARII de la IMPULS LEASING.Ai nevoie si de un avans care pt taxi e cam min 30%.BAFTA!
inceputul paginii
elia
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
28-01-2008 12:05
Re: cum pot cumpara o masina in leasing pe firma

sal all stie cineva daca pot cumpara o masina la firma la care lucrez in leasing astfel incat sa am certitudinea ca masina e a mea sa nu se trezeasca firma ..ca desi eu platesac masina sa zica sti masina e pe numele firmei deci e masina noastra? any ideea?

ai 2 variante :
sau o cumperi ca si persoana fizica pe numele tau, dar platesti rata de leasing, sau faci un contract notarial cu firma la care lucrezi si plateste firma leasingul .pt relatii suplimentare :
0746122752
inceputul paginii
elia
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
28-01-2008 12:06
Re: Re: Re: Re: Re: cum pot cumpara o masina in le

POT CUMPARA O MASINA IN LEASING DACA AM FIRMA DE TAXI?NU AM UN AN DE LA INFIINTARE.

da poti .suna la 0746122752
inceputul paginii
elia
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
28-01-2008 12:08
Re: Re: Re: cum pot cumpara o masina in leasing pe



De ce nu? SI pe mine m-ar fi interesat, cam ce probleme ar fi?

probleme pot fii multe, in Romania totul e posibil.dar trebuie sa stii cum iti inchei afacerea , ca orice afacere de altfel .
inceputul paginii
bbbbbbbbbb
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
03-09-2008 15:44
Re: Re: Re: Re: cum pot cumpara o masina in leasin

cei mari tepari de leasing sunt cei de la volksbank leasing.e o firma care a crescut pe spatele clientilor si numai a lor.toti dealearii de masini fug de dei ca dracu de tamaie.se misca fgreu,habar n-au p ce lume traiesc.trimit actele expirate,trimit cu intarziere facturile pentru ca tu clientul sa nu le poti plati la timp pentru a mai incasa niste dobanda,care si asa e destul de mare.daca ai nevoie de o carte a masinii (copie)tre sa astepti vreo trei zile.ma bucur ca m-a ajutat dzeu sa scap de ei.
inceputul paginii
daniel vasil
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
29-10-2008 18:48
Re: Re: Re: Re: Re: tepa volksbank leasing

si eu am luat teapa de la volksbank leasing si inca una de zile mari am platit intr-un an si sase luni peste 6000 ron in plus ca penalizari la volksbank leasing adica aproape 2000 de euro eu momentat ii chem in justitie astept sa faca acelasi lucru si alti clienti ai lor si le doresc succes
inceputul paginii
tepar
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
16-01-2009 14:08
Re: Re: Re: Re: Re: Re: tepa volksbank leasing

si eu am luat teapa de la volksbank leasing si inca una de zile mari am platit intr-un an si sase luni peste 6000 ron in plus ca penalizari la volksbank leasing adica aproape 2000 de euro eu momentat ii chem in justitie astept sa faca acelasi lucru si alti clienti ai lor si le doresc succes

sa mori tu prietena ca ai luat teapa . sunt convins ca nici macar nu ti-ai citit ctr . va grabiti toti sa va luati masinile insa cand vine vorba de platit rate va trageti pe fese ca nu ati primit factura ca etc etc . la banca daca aveai credit te-ai fii dus fuga fuguta sa iti platesti rata chiar daca nu primesti factura prin posta mail sau sms (ahh mai sunt si multi habarnisti care n-au nici macar o adresa de mail sau iti dau o adresa de corespondenta la cuca macaii , care nu exista sau daca exista nu mai sta nimeni la acea adresa ). sunt conviins ca daca ai fii sunat pe oricare reprez al companiei ai fii primit toate detaliile legate de facturi sau alte nelamuriri . cat despre dealeri , intreabai ce comisioane percep de la soc de leasing sau bancare si ai sa observi ca finantarea pe care o promoveaza e aceea care ii aduce mai multe benefici .


inceputul paginii
cosmin
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
11-02-2009 13:23
pentru tapari

pretene noi te intelegem k iti facem antireclama dar adevaru e k sunteti niste sclavi si voi si absolutu toate bancile
inceputul paginii
giovi_mik
Newbie

Mesaje: 1

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
09-02-2012 11:07
Re: Re: Re: Re: Re: Re: cum pot cumpara o masina i

poti cumpara si dupa o luna de cand te-ai infiintat daca ai o balanta pe profit, dar ai grija cu cine faci leasingul si ce semnezi, sa fie specificat negru pe alb ca vrei sa faci taxi cu ea sa nu patesti ca mine cu TEPARII de la IMPULS LEASING.Ai nevoie si de un avans care pt taxi e cam min 30%.BAFTA!

buna.am si eu o intrebare.am luat o dacia logan de la impuls leasing(preluare de leasing) si vreau sa o bag la taxi.problema e k nu am specificat la inceput ca vreau sa o bag la taxi.si acum ,dupa 2 luni dupa ce am luat-o,as vrea sa o bag la strada.ce as putea face?cum as putea sa procedez?astept un raspuns,va rog.sau nu pot sa schimb culoarea fara sa stie astia de la impuls leasing?



Editat de giovi_mik pe 09-02-2012 11:17
inceputul paginii

Pagina: 1 din 1Du-te la pagina: 1

   NOU!    Masini noi Concepte Supercar

  Vine primavara: GT86 se decapoteaza
Ca tot ne bucuram noi astazi de un inceput de primavara, iata ca prevestitorii acesteia sosesc inaintea ei – eu o asteptam de cand s-a lansat versiunea coupe – in [ continuare ... ]

  Detroit 2013 – BMW i3 Concept Coupe
L-am tot vazut, in poze, pe internet, in desene si concepte. Am auzit de el, dar nu l-am vazut in “carne si oaseâ€. Iata ca, in sfarsit conceptul electric al [ continuare ... ]

  Totul despre Skoda Rapid. Cat costa in Romania
Noua SKODA Rapid se lanseaza in Romania cu un pret de intrare de 11.990 Euro (TVA inclus). Primul automobil SKODA care se inscrie in noua linie de design a marcii va [ continuare ... ]


mai multe modele noi...



SFATUL ZILEI:

Daca simti un miros urat in masina apeleaza la serviciul de igienizare a instalatiei de aer conditionat auto! Preturi de la 49 lei / masina!

   ANUNTURI SECOND HAND
Cauti oferte de masini second hand? Vrei sa-ti vinzi masina?
Foloseste GRATUIT baza de date
AUTOspot.ro!

adauga un anunt
cauta o masina
 
Volkswagen BORA (2002)

5260 €

 
Volkswagen BORA (2003)

5480 €

 
Skoda FABIA (2008)

2500 €

 
Skoda FABIA (2008)

2500 €

 
Ford FOCUS (2000)

3750 €

 
Opel ASTRA (1997)

1500 €

 
Renault 19 (1993)

1200 €

 
Nissan MICRA (2001)

3500 €

 
Ford TOURNEO CONNECT (2003)

7500 €


cauta prin toate anunturile
pune la vanzare masina ta!

    FORUM - DISCUTII DESPRE MASINI

Ai intrebari, nelamuriri sau probleme cu masina? Scrie-le pe forum si vei primi raspuns de la membrii si administratorii nostri!

Ultimele mesaje:

reexaminare


scris de aserty pe 08 Apr, 19:05

Ce inseamna bunul-simt la volan?


scris de aserty pe 08 Apr, 19:03

Cum să detectați și să prindeți un escroc?


scris de Vender pe 02 Apr, 11:31

Rent-a-hacker! (https://t.me/Blackhat_plug)


scris de ChrisDamian1 pe 29 Mar, 17:55

Rent-a-hacker! (https://t.me/Blackhat_plug)


scris de ChrisDamian1 pe 29 Mar, 12:27

Leasing - ce se intampla in caz de furt?


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:12

ajutati-ma va rog!!!!!!


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:06

Poze Dacia Logan Tunata


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:02

Bună ziua prieteni


scris de MartinKunde pe 16 Mar, 17:05

caut piese pt. Bora limousine


scris de aserty pe 12 Mar, 22:44


scrie pe forum



Statistica vizitatori

Acum: 12 vizitatori si 3 membri
Astazi: 1.143 vizitatori
Ultima luna: 31.574 vizitatori

Vezi membrii care sunt on-line acum

Warning: include(deinit.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344

Warning: include(deinit.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344

Warning: include(): Failed opening 'deinit.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344