Nu esti logat!

Login  |  Nu ai cont? Creeaza cont nou!
CAUTA pe site

NOUTATI auto TEST drive din TRAFIC CONSILIER auto SERVICII auto INTERACTIV
stiri

masini noi

concept cars

super cars
test drive

VIP drive

galerii foto

galerii video
subiectul zilei

pe magheru

petrecerea de pietoni

destinatii
consilier juridic

financiar

service / tehnologie

tuning
ghid adrese utile

anunturi second hand

incarcare freon auto

baterie auto
intrebarea zilei

top membri

forum de discutii

contact


AutorMesaj
Audi_MAN
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
14-03-2007 15:05
Audi 80

Cum vi se pare?eu am avut multzi ani audi si ma gandeam sami iau dinasta acuma, vreau sa stiu NUMAI de la proprietari de audi 80 cum e masina
inceputul paginii
green
Administrator

Mesaje: 96

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
15-03-2007 16:18
Re: Audi 80

Nu e cam outdated? Audi 80 a fost masina anilor '90...
inceputul paginii
Marius
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
15-03-2007 16:19
Re: Audi 80

Cum vi se pare?eu am avut multzi ani audi si ma gandeam sami iau dinasta acuma, vreau sa stiu NUMAI de la proprietari de audi 80 cum e masina


Am vandut un Audi 80 si imi pare rau in fiecare zi. N-am avut nici o masina asa de docila, cuminte, la locul ei........... Cine are (ma refer la Audi 80 intretinut asa cum trebuie) nici prin cap sa nu-i treaca s-o dea... Ca ajunge ca mine. Am avut masini din 98 care nu aveau nici 50% din ce oferea Audi. Nu discutam de cele cu an mai nou
inceputul paginii
MirceaBogdan
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
21-03-2007 16:37
Re: Audi 80

Cum vi se pare?eu am avut multzi ani audi si ma gandeam sami iau dinasta acuma, vreau sa stiu NUMAI de la proprietari de audi 80 cum e masina


Am cumparat acum trei ani, "la plesneala", un audi 80 1.6TD. Acum, sunt fan audi pe viata. Da, ia-ti. Recomand cu toata caldura.
inceputul paginii
Pauline78
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
10-04-2007 17:04
Re: Re: Audi 80

audi-ul meu este un 80 B3 din '90. Original este 1.8s dar l-am luat la o super ocazie cu ceva probleme la motor. Am pus pe el un motor 1.6 TD de VW Golf 2, am omologat-o si merge brici. Chiar este o alegere foarte buna, mai ales ca mie mi-a iesit toata afacerea (masina+motor diesel+cutie+electromotor+omologare) undeva la 2.300€. La primavara va trebui sa o vopsesc dar masina e intr-o stare foarte foarte buna!

multa lume are doar bmw si mercedes in cap... dar eu cred ca audi este cea mai buna alternativa la cele doua marci.
inceputul paginii
Nea'Nelu
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
17-04-2007 17:05
Re: Re: Re: Audi 80

fratilor eu desi am passat b3 sa stiti ca imi place la nebunie si audi mai ales 80-ul
incepand cu fabricarea acestor modele vw-audi au devenit locul 3 in germanik ca producatoare de masini
la ora actuala audi cu automobilul A8 a detronat de pe locul 2 BMW seria 7
Am un foarte bun prieten care are un audi 80 model sport cu motor de 2000 sport, acest motor din cate stiu este o copie a motorului 2000 GTi de la vw, si credetima fuge de sparge masinuta, este legat in viraje, ce sa mai zicem este o masina super reusita, cel putin asta e parerea mea
inceputul paginii
GeluParalelu
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
19-04-2007 15:02
Re: Re: Re: Re: Audi 80

Salut! Bani de masina noua nu am... parca nici Dacie nu as vrea.. ce ziceti de un Audi 80? am vazut anunturi cu 1500 de eur de prin '83 credeti ca merita?
inceputul paginii
marius
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
23-04-2007 14:59
Re: Re: Re: Re: Re: Audi 80

Salut! Bani de masina noua nu am... parca nici Dacie nu as vrea.. ce ziceti de un Audi 80? am vazut anunturi cu 1500 de eur de prin '83 credeti ca merita?
gandeste-te ca totusi masina are 24 de ani...oricat de ingrijita ar fi fost masina, timpul si-a spus cuvantul! casa nu mai vorbim de grutatea cu care gasesti piesele si cat de scumpe sunt...

Editat de green pe 23-04-2007 15:01
inceputul paginii
Geo Mioveni
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
03-05-2007 15:01
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Audi 80

Eu am un Audi 80 Coupe din 1981, l-am luat de vreun an. In ciuda faptului ca are 25 de ani se tine foarte bine. E modelul de strada facut dupa vestitul Quattro de 200 de cai care a fost lansat la Geneva in 1980. A mea nu e quattro, dar are motorul in 5 cilindri, 140 cp, frane pe discuri ventilate fata si simple spate (franeaza mai bine decat Golful lui taica-meu sau al fratelui meu care sunt cu 15 ani mai tinere). Ce sa zic e o masina reusita si nu as schimba-o decat pentru una la fel dar din 1990 care am gasit-o la unul in Brasov, dar deocamdata nu am bani. I-am verificat demarajul, iau fara probleme "suta" in 8 secunde, iar viteza maxima ajunge la 180 km/h. Pentru o masina de 25 de ani eu zic ca e destul de bine. La caroserie ce sa zic, decat ca pastreaza aceleasi intarituri si ramforsari ca cea de raliu si are "burta" ca de tanc. Ce sa mai, e o masina in adevaratul sens al cuvantului. Daca cineva a pus mana pe modelul de raliu quattro sa ma anunte si pe mine si sa nu o arunce la fier vechi pentru ca as vrea sa reconditionez o astfel de masina.
inceputul paginii
Mishu030584
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
08-05-2007 15:31
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Audi 80

salut baieti,
si eu am un audi 80 din 1982, adik mai batran k mine )))
is masini foarte bune,rugina aproape deloc,de motor nu mai vorbesc.chiar is bune
inceputul paginii
Mihai
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
08-05-2007 22:14
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Audi 80

Eu am de doua luni un Audi 80 B4 Quattro de 2 litri, din 1993, cumparat de la un coleg, asa ca stiu istoria masinii de cand a fost adusa in 2000 din Germania. Este o masina super, iar sistemul Quattro face toti banii. Cum la Brasov sunt sase luni de iarna, masina este de nepretuit, iesind din cele mai mari zapezi (cu diferentialul blocat). Daca nu dispui de o suma mare, este o varianta de luat in seama, mai ales ca piese se gasesc la magazinele specializate si nici nu te costa o avere.
inceputul paginii
bc80GAL
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
31-05-2007 23:04
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Audi 80

Cumpar acte audi 80 coupe s1 eventual shi cu masina avariata.
astept oferte www.bogal_22@yahoo.com
inceputul paginii
Dantu
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
08-06-2007 21:44
audi 80 tunning

gandeste-te ca totusi masina are 24 de ani...oricat de ingrijita ar fi fost masina, timpul si-a spus cuvantul! casa nu mai vorbim de grutatea cu care gasesti piesele si cat de scumpe sunt...


tu nu stii despre ce e vb aici, dar te bagi umpic in seama. du-te nene la dezmembrari si vezi care sunt cele mai frecvente piese pe care le gasesti, uita-te la preturi si dupa aia posteaza pe net. pana at taci naibii din gura ca nu stii despre ce vb. eu am un audi 80 din 81, TD pt care tocmai am cumparat un motor cu tot cu cutie de vit de la dezmembrari. stii cat am dat p el? 100 de euro! apoi am vb cu un vecin care si-a luat un motor de dacie (fara cutie de vit si tot SH) si p care a dat 6 mil :| cand vine vb de audi sau vw, cei 20 de ani, sau mai multi, inseamna mai putin decat 7-8 pt o dacie sau alta rabla pe care o iei cu aceiasi bani. parerea mea e ca audi si vw fac cele mai bune masini si pt audi 80 gasesti cel mai frecvent piese de schimb. eu vreau s-o "tunez" umpic pe a mea si s-o vand...vreau sa-mi iau motocicleta. stiu ca o sa-mi para rau, dar nu am de ales. am sa-i ridic putin suspensia ca sa arate mai bine cu rotile ei de Al, am sa-i scot bancheta spate si am sa-i pun 2 scaune de volvo...am sa-i fac cateva modificari si in curand (1-2 luni) am s-o dau sub 2000 de euro cu tot cu motor de schimb. cine va vrea s-o vada poa' sa-mi dea add: dantu2005@yahoo.com ...poate va servi drept model pt alte surori de-ale ei..cine stie?
inceputul paginii
salamonmisi
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
08-07-2007 23:47
Re: Audi 80

salut.uite yo am un audi 80 din '88 shi merge ffffffff bine ii benzinar ,consuma un pic mai mult cand o calci ,dar te scoate la nevoie.yo zic ca merita.depinde shi in ce stare ii mashina
inceputul paginii
sorin67
Newbie

Mesaje: 3

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
29-07-2007 15:35
Re: Audi 80

EU AM UN AUDI COUPE DIN 82 SI SINT FOARTE MULTUMIT DE EA
inceputul paginii
sorin67
Newbie

Mesaje: 3

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
29-07-2007 15:40
Re: Re: Audi 80

O MAI EXISTA IN ROMANIA AUDI 80 COUPE?
inceputul paginii
sorin67
Newbie

Mesaje: 3

IP: inregistrat

Mesajul acesta:
29-07-2007 15:44
Re: Re: Re: Audi 80

CINE VREA SA DISCUTAM DE AUDI ADRESA MEA DE MAIL ESTE sorinstane@ YAHOO.COM
inceputul paginii
eddie
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
03-08-2007 21:42
Re: Re: Re: Re: Audi 80

Fratilor nu stiti este pe undeva un club AUDI80 special? ar trebui sa facem daca nu este...eu am un audi 80 B3,1.8S si merge super nici consumul nu ii ridicat(sau nu mi se pare,7% in afara) iar la viteza nici nu pomenesc ce usor ia suta..da clasa loganului..cu toate k ii cu 19-20d ani mai batrana ca ea..cand o sa aiba dacia asa stabilitate la 160km/h...
inceputul paginii
frank
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
13-08-2007 17:04
Re: Re: Re: Re: Re: Audi 80

Salut! Am vrea sa fac o recarosare la un audi 80 TD din '88. Aveti vreo informatie despre preturi de Audi din germania ? Ma intereseaza special audi 80 din 89-91 TD ( 1600 ccm ).
inceputul paginii
thomas
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
14-08-2007 16:33
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Audi 80

Cumpar acte audi 80 coupe s1 eventual shi cu masina avariata.
astept oferte www.bogal_22@yahoo.com

am audi 80 coupe din 86 si vreau sa-l vand.0742051489
inceputul paginii

Pagina: 1 din 4Du-te la pagina: 1 2 3 4 >>

   NOU!    Masini noi Concepte Supercar

  Vine primavara: GT86 se decapoteaza
Ca tot ne bucuram noi astazi de un inceput de primavara, iata ca prevestitorii acesteia sosesc inaintea ei – eu o asteptam de cand s-a lansat versiunea coupe – in [ continuare ... ]

  Detroit 2013 – BMW i3 Concept Coupe
L-am tot vazut, in poze, pe internet, in desene si concepte. Am auzit de el, dar nu l-am vazut in “carne si oase”. Iata ca, in sfarsit conceptul electric al [ continuare ... ]

  Totul despre Skoda Rapid. Cat costa in Romania
Noua SKODA Rapid se lanseaza in Romania cu un pret de intrare de 11.990 Euro (TVA inclus). Primul automobil SKODA care se inscrie in noua linie de design a marcii va [ continuare ... ]


mai multe modele noi...



SFATUL ZILEI:

Daca simti un miros urat in masina apeleaza la serviciul de igienizare a instalatiei de aer conditionat auto! Preturi de la 49 lei / masina!

   ANUNTURI SECOND HAND
Cauti oferte de masini second hand? Vrei sa-ti vinzi masina?
Foloseste GRATUIT baza de date
AUTOspot.ro!

adauga un anunt
cauta o masina
 
Volkswagen BORA (2002)

5260 €

 
Volkswagen BORA (2003)

5480 €

 
Skoda FABIA (2008)

2500 €

 
Skoda FABIA (2008)

2500 €

 
Ford FOCUS (2000)

3750 €

 
Opel ASTRA (1997)

1500 €

 
Renault 19 (1993)

1200 €

 
Nissan MICRA (2001)

3500 €

 
Ford TOURNEO CONNECT (2003)

7500 €


cauta prin toate anunturile
pune la vanzare masina ta!

    FORUM - DISCUTII DESPRE MASINI

Ai intrebari, nelamuriri sau probleme cu masina? Scrie-le pe forum si vei primi raspuns de la membrii si administratorii nostri!

Ultimele mesaje:

reexaminare


scris de aserty pe 08 Apr, 19:05

Ce inseamna bunul-simt la volan?


scris de aserty pe 08 Apr, 19:03

Cum să detectați și să prindeți un escroc?


scris de Vender pe 02 Apr, 11:31

Rent-a-hacker! (https://t.me/Blackhat_plug)


scris de ChrisDamian1 pe 29 Mar, 17:55

Rent-a-hacker! (https://t.me/Blackhat_plug)


scris de ChrisDamian1 pe 29 Mar, 12:27

Leasing - ce se intampla in caz de furt?


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:12

ajutati-ma va rog!!!!!!


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:06

Poze Dacia Logan Tunata


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:02

Bună ziua prieteni


scris de MartinKunde pe 16 Mar, 17:05

caut piese pt. Bora limousine


scris de aserty pe 12 Mar, 22:44


scrie pe forum



Statistica vizitatori

Acum: 12 vizitatori si 3 membri
Astazi: 1.143 vizitatori
Ultima luna: 31.574 vizitatori

Vezi membrii care sunt on-line acum

Warning: include(deinit.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344

Warning: include(deinit.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344

Warning: include(): Failed opening 'deinit.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344