Nu esti logat!

Login  |  Nu ai cont? Creeaza cont nou!
CAUTA pe site

NOUTATI auto TEST drive din TRAFIC CONSILIER auto SERVICII auto INTERACTIV
stiri

masini noi

concept cars

super cars
test drive

VIP drive

galerii foto

galerii video
subiectul zilei

pe magheru

petrecerea de pietoni

destinatii
consilier juridic

financiar

service / tehnologie

tuning
ghid adrese utile

anunturi second hand

incarcare freon auto

baterie auto
intrebarea zilei

top membri

forum de discutii

contact


AutorMesaj
Balu
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
19-04-2007 13:58
Alfa Romeo 147 2.0 TS vs. VW Golf V 2.0 FSI

Alfa Romeo 147 2.0 TS 1970 cmc 150 CP 9,3 sec suta 208 v.max

VW Golf 2.0 FSI 1984 cmc 150 CP 9,1 sec suta 211 v.max


Ma batea un gand sa compar Alfa 147 cu BMW 120i dar e prea de tot. Si ce inima bate in Alfa! Una sportiva dar cam imbatranita. Uffff
inceputul paginii
Guest
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
23-04-2007 15:31
Re: Alfa Romeo 147 2.0 TS vs. VW Golf V 2.0 FSI

Alfa Romeo 147 2.0 TS 1970 cmc 150 CP 9,3 sec suta 208 v.max

VW Golf 2.0 FSI 1984 cmc 150 CP 9,1 sec suta 211 v.max


Ma batea un gand sa compar Alfa 147 cu BMW 120i dar e prea de tot. Si ce inima bate in Alfa! Una sportiva dar cam imbatranita. Uffff


Golf este cu cativa ani mai tanar si are o gama de motoare FSI destul de reusita.
Uite spre exemplu un Mondeo de 2 litri poate fi mai rapid ca un seria 3 de 2 litri de la 0-100km/h.
Un sprint bun de la 0 la 100 km/h este una din PUTINILE atribute pe care o masina trebuie sa le detina pentru a putea fi considerata sportiva.
inceputul paginii
Vlajganul
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
04-05-2007 18:39
Re: Alfa Romeo 147 2.0 TS vs. VW Golf V 2.0 FSI

Alfa Romeo 147 2.0 TS 1970 cmc 150 CP 9,3 sec suta 208 v.max

VW Golf 2.0 FSI 1984 cmc 150 CP 9,1 sec suta 211 v.max


Ma batea un gand sa compar Alfa 147 cu BMW 120i dar e prea de tot. Si ce inima bate in Alfa! Una sportiva dar cam imbatranita. Uffff


Dupa parerea mea Alfa 147 este la timpul trecut in ceea ce priveste motorizarile actuale. Intradevar atunci cand a aparut era aproape o referinta a clasei compacte prin acel motor diesel de 115 CP care reusea senzationalul sprint de sub 10 sec pana la suta. Acum Alfa 147 este doar o amintire placuta.
inceputul paginii
masterMM
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
09-07-2007 22:24
Re: Re: Alfa Romeo 147 2.0 TS vs. VW Golf V 2.0 FS

Dupa parerea mea Alfa 147 este la timpul trecut in ceea ce priveste motorizarile actuale. Intradevar atunci cand a aparut era aproape o referinta a clasei compacte prin acel motor diesel de 115 CP care reusea senzationalul sprint de sub 10 sec pana la suta. Acum Alfa 147 este doar o amintire placuta.


prostii prietene nu stii ce vorbesti..in primul rand motoarele VW sunt cele mai inapoiate din punct de vedere tehnologic..ai auzit de common rail?..VW sunt printre singurii care nu au asa ceva..cat despre performante suie-te intr-un alfa si mai vorbim dupa!
inceputul paginii
dutzu
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
18-07-2007 09:05
Re: Re: Alfa Romeo 147 2.0 TS vs. VW Golf V 2.0 FS



eu spun ca golful este ceea mai buna pentru ca am condus de tote si vw golf ma impresionat cel mai mult
inceputul paginii
despre auto
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
04-10-2007 15:08
Re: Re: Re: Alfa Romeo 147 2.0 TS vs. VW Golf V 2.



eu spun ca golful este ceea mai buna pentru ca am condus de tote si vw golf ma impresionat cel mai mult



eronat ,am o alfa 147 cutie automata ,motor 2000 150 cp .cu multe pe ea pretul a fost de 27000 euro .masina este buna din toate punctele de vedere .daca se face raportarea fata de un bmw,nicidecum wv ,am avut si wv si lansez parerea ca este o masina care se cumpara de catre romani pt ca tine la pret la revanzare ceva de genul ,un tv lcd este mai bun decat un tv plasma deoarece plasma se consuma ,taranisme romanesti ,revin la bmw ,deci daca nu ai un bmw de 2.5 nu te baga in seama cu o alfa 147 selespeed de 150 .are si bune si rele ca oricare masina sau agregat garantie mare ei si bmw ,garantie mare si la trenul de rulare ca si bmw de fapt sunt singuri ca restul sunt denumite masini sociale ale u.e
inceputul paginii
despre auto
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
04-10-2007 15:12
Re: Re: Re: Alfa Romeo 147 2.0 TS vs. VW Golf V 2.



eu spun ca golful este ceea mai buna pentru ca am condus de tote si vw golf ma impresionat cel mai mult


nu cred ca ai condus chiar asa multe masini ,ca sa le conduci trebuie sa la ai in proprietate,sau in lesing pe firma al carui proprietal esti .se vede totusi ca esti un fan wv si a masinilor s.h
inceputul paginii
despre auto
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
04-10-2007 15:14
Re: Alfa Romeo 147 2.0 TS vs. VW Golf V 2.0 FSI

Alfa Romeo 147 2.0 TS 1970 cmc 150 CP 9,3 sec suta 208 v.max

VW Golf 2.0 FSI 1984 cmc 150 CP 9,1 sec suta 211 v.max


Ma batea un gand sa compar Alfa 147 cu BMW 120i dar e prea de tot. Si ce inima bate in Alfa! Una sportiva dar cam imbatranita. Uffff

specificati ,valori date tehnice pe siturile producatorilor .ambel sunt de norma e.u cai putere ,preturi ,motorizari ,etc.globalizarea bat/o vina
inceputul paginii
sergiu
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
07-05-2009 11:18
schim motor

cine stie daca schim motor de alfa romeo 147 benzina 1.6 ...105 cai si pun un 1.9 jtd 116 cai se potrivesc planetarele?ms
inceputul paginii
kosteaok
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
17-05-2009 13:09
Re: Re: Re: Re: Alfa Romeo 147 2.0 TS vs. VW Golf

bmw 320-170cp,nu mai spun de 325 care are 192cp pt k ala te pierde prea repede
pana si vw 2.0 fsi te lasa in urma pe autostrada
nu spun ca alfa e o masina proasta dar singurul bmw pe care ramane in urma probabil e cel cu motor 1.8
cred k nu prea ai condus bmw-uri de aceea ti-ai format aceasta parere
inceputul paginii
SebA
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
21-05-2009 22:27
Re: Re: Re: Alfa Romeo 147 2.0 TS vs. VW Golf V 2.

Dupa parerea mea Alfa 147 este la timpul trecut in ceea ce priveste motorizarile actuale. Intradevar atunci cand a aparut era aproape o referinta a clasei compacte prin acel motor diesel de 115 CP care reusea senzationalul sprint de sub 10 sec pana la suta. Acum Alfa 147 este doar o amintire placuta.


prostii prietene nu stii ce vorbesti..in primul rand motoarele VW sunt cele mai inapoiate din punct de vedere tehnologic..ai auzit de common rail?..VW sunt printre singurii care nu au asa ceva..cat despre performante suie-te intr-un alfa si mai vorbim dupa!



Prietene decat sa vb aiurea nu mai vb, common rail se foloseste la motoarele pe motorina . Aici omu' zicea de benzina nicidecum de un diesel.
Daca tu spui ca vw au cele mai inapoiate motoare , iar nu stii despre ce vb ...au printre cele mai evoluate motoare ( vezi passat cc, scirocco, Golf...). Fac pariu ca nici macar nu stii ce inseamna FSI sau cu ce se mananca !
inceputul paginii
afl
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
22-05-2009 00:11
Re: Re: Re: Re: Re: Alfa Romeo 147 2.0 TS vs. VW G

ALFA SUNT MASINI MIJTO SI NU LE VEZI CA PE b.MW-URI SAU VW la tot pasu....... altfel e sa treci cu alfa care desi nui modificata sau altcv... se uita lumea dupa ea
inceputul paginii
KD
Neinregistrat
IP: inregistrat

Mesajul acesta:
24-05-2009 14:26
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Alfa Romeo 147 2.0 TS vs.

ALFA SUNT MASINI MIJTO SI NU LE VEZI CA PE b.MW-URI SAU VW la tot pasu....... altfel e sa treci cu alfa care desi nui modificata sau altcv... se uita lumea dupa ea


Stii cum e?? Masini bune is toate 3 si VW, si BMW, si ALFA, dar Alfa are ceva mai spefcial de cat celealte. Tinuta sportiva, sunetul motorului chiar daca e un 1.6 TS, zici ca esti in spatele unui propulsor de 3 L. Nu stiu ce sa zic la viteza maxima cum e fata de BMW sau de VW, cert e ca la accelerari pe distante scurte e peste celelate 2 marci. Eu am un 147 1.6 TS si mai am si un BMW 318i, dar nu se compara, Alfa este superioara din multe puncte de vedere, ce sa mai vorbim de stabilitate ... nu are rost sa vb despre asa ceva... si revenind la viteza maxima, nu prea conteaza, oricum nu ai pe unde sa mergi cu v. max ) important e cum te simti la volanul masinii, nu cat de repede ai mers.
inceputul paginii

Pagina: 1 din 1Du-te la pagina: 1

   NOU!    Masini noi Concepte Supercar

  Vine primavara: GT86 se decapoteaza
Ca tot ne bucuram noi astazi de un inceput de primavara, iata ca prevestitorii acesteia sosesc inaintea ei – eu o asteptam de cand s-a lansat versiunea coupe – in [ continuare ... ]

  Detroit 2013 – BMW i3 Concept Coupe
L-am tot vazut, in poze, pe internet, in desene si concepte. Am auzit de el, dar nu l-am vazut in “carne si oaseâ€. Iata ca, in sfarsit conceptul electric al [ continuare ... ]

  Totul despre Skoda Rapid. Cat costa in Romania
Noua SKODA Rapid se lanseaza in Romania cu un pret de intrare de 11.990 Euro (TVA inclus). Primul automobil SKODA care se inscrie in noua linie de design a marcii va [ continuare ... ]


mai multe modele noi...



SFATUL ZILEI:

Daca simti un miros urat in masina apeleaza la serviciul de igienizare a instalatiei de aer conditionat auto! Preturi de la 49 lei / masina!

   ANUNTURI SECOND HAND
Cauti oferte de masini second hand? Vrei sa-ti vinzi masina?
Foloseste GRATUIT baza de date
AUTOspot.ro!

adauga un anunt
cauta o masina
 
Volkswagen BORA (2002)

5260 €

 
Volkswagen BORA (2003)

5480 €

 
Skoda FABIA (2008)

2500 €

 
Skoda FABIA (2008)

2500 €

 
Ford FOCUS (2000)

3750 €

 
Opel ASTRA (1997)

1500 €

 
Renault 19 (1993)

1200 €

 
Nissan MICRA (2001)

3500 €

 
Ford TOURNEO CONNECT (2003)

7500 €


cauta prin toate anunturile
pune la vanzare masina ta!

    FORUM - DISCUTII DESPRE MASINI

Ai intrebari, nelamuriri sau probleme cu masina? Scrie-le pe forum si vei primi raspuns de la membrii si administratorii nostri!

Ultimele mesaje:

reexaminare


scris de aserty pe 08 Apr, 19:05

Ce inseamna bunul-simt la volan?


scris de aserty pe 08 Apr, 19:03

Cum să detectați și să prindeți un escroc?


scris de Vender pe 02 Apr, 11:31

Rent-a-hacker! (https://t.me/Blackhat_plug)


scris de ChrisDamian1 pe 29 Mar, 17:55

Rent-a-hacker! (https://t.me/Blackhat_plug)


scris de ChrisDamian1 pe 29 Mar, 12:27

Leasing - ce se intampla in caz de furt?


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:12

ajutati-ma va rog!!!!!!


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:06

Poze Dacia Logan Tunata


scris de dinielligoyo pe 26 Mar, 14:02

Bună ziua prieteni


scris de MartinKunde pe 16 Mar, 17:05

caut piese pt. Bora limousine


scris de aserty pe 12 Mar, 22:44


scrie pe forum



Statistica vizitatori

Acum: 12 vizitatori si 3 membri
Astazi: 1.143 vizitatori
Ultima luna: 31.574 vizitatori

Vezi membrii care sunt on-line acum

Warning: include(deinit.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344

Warning: include(deinit.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344

Warning: include(): Failed opening 'deinit.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/autospot/public_html/forum/forum_display.php on line 344